Huawei Honor 7
Gotovo najprej opazimo prefinjeno zunanjost z velikim 5,2-palčnim tekočekristalnim zaslonom IPS-NEO. Rokovanje z napravo je v užitek, za kar je zaslužna hrbtna stran iz kovinske zlitine, ki se brezšivno nadaljuje v stranske robove, je izjemno prijetna na dotik in ne kaže zoprnih prstnih odtisov. Ne služi le premijskemu videzu, temveč daje občutek trpežnosti – posebno ker ob stičiščih z zaslonom in gumbi ni čutiti nikakršnega škripanja. Poleg obvezne kamere na hrbtu najdemo še čitalnik prstnih odtisov, ki je med najhitrejšimi na tržišču. Malce se mu je treba privaditi, a je vedno na dosegu, saj ob držanju naprave ravno tam počiva palec. Ker ga je moč uporabljati še za priklic obvestilne vrstice in premikanje med meniji, je blazno uporaben. Zanimivo pa je, da na ohišju ni Huaweijevega logotipa, ki ga je nadomestila izbočena oznaka serije ‘Honor’.
Za gladkost delovanja skrbi Huaweijevo lastno čipovje Kirin 935 z osemjedrnim procesorjem, identičnim tistemu v P8, ter 3GB delovnega pomnilnika in 16GB za shrambo. Na napravi teče sistem Android 5.0 Lollipop, ki naj bi v prihodnosti bil deležen nadgradnje. Huaweijeva kožica EMUI 3.1 je precej drugačna od osnovne Androidove. Ni ločenega predalnika z aplikacijami, tako da so vse vidne na namizjih. Na srečo jih je moč spravljati v mapice, tako da ni prehude gneče. Tudi vrstica z obvestili je drugačna, saj na vrhu manjkajo bližnjice za svetlost, wifi, bluetooth, zvok, GPS in svetilko – do njih pelje dodaten klik. Je pa fino avtomatsko menjavanje med temami in ozadji, ki na nemotoeč način skrbi za vedno svež izgled. Pohvalna je še možnost iskanja po celotnem sistemu, do česar dostopamo s kratkim potegom navzdol na domačem zaslonu.
Zaslon resda nima ultra visoke razločljivosti, a polna HD (1920 x 1080) več kot zadošča. Svetla plat tega je varčnost, saj zaradi njega neodstranljiva baterija prostornine 3100mAh brez težav zdrži dva dneva povprečne uporabe in se sistem zelo redko zatika. Nasploh bodo navdušeni tisti, ki cenijo dolgoživost baterije, saj Honor 7 vsebuje močna orodja za upravljanje porabe. Uporabniku priročno omogočajo omejevanje aplikacij, ki tečejo v ozadju, skupno s prenosom podatkov.
Očitno je, da je kamera v ospredju. Pohvali se lahko s Sonyjevim senzorjem, ki zajema fotografije razločljivosti kar 20MP. Dnevne so podrobne ter pravih barv in najbolj navduši način HDR, ki ni premočan, tako da slike niso sprane. Izkaže se tudi pri bližjih posnetkih v slabše osvetljenih prostorih, kot je ovekovečenje posebno mamljivega krožnika. Ponoči pride prav dvobarvna LED-bliskavica, za dodatno zabavnost pa skrbi možnost barvanja s svetlobo. Tako je na primer moč zajeti fotografijo, na katero z lučko ali vžigalnikom rišemo črte. Omembe vredna je še prednja kamera za zajemanje sebčkov, ki ima prav tako bliskavico.
Pod črto je tako Honor 7 zelo solidna izbira v višjem srednjem razredu, ki za ugodnih 400 evrov, kolikor stane v Big Bangu, ponuja veliko. Privlačna kovinska zunanjost, uren čitalnik prstnih odtisov, podpora dvem SIM-karticam, dober zaslon in baterijska dolgoživost ter super kamera so zaslužni, da je uporabljanje telefona v užitek. Za nameček je zanj kot dodatek na voljo nemoteča tanka zaščita Puro, ki ga bo ščitila pred udarci in praskami. Brez dvoma ima Huawei še enega zmagovalca na svojem področju.
Prijavi napako v članku