Ko Twitter postane vrhunec optimizacije za iskalnike
Cilj optimizacije je, da naročnika in njegovo spletno stran pripeljemo na vrh iskalnih rezultatov. Čeprav gre za frazo, ki je v SEO svetu že praktično zlorabljena, v teoriji sploh ni jasno, kaj točno predstavlja vrh iskalnih rezultatov. Zato smo jo v tej objavi še mi zlorabili, v želji, da preberete nekaj o zadnjih spremembah v iskalniku Google, prikazu iskalnih rezultatov in kaj to pomeni za optimizacijo vaše spletne strani.
Kaj je novega v Googlu?
Google v želji po katalogizaciji svetovnega znanja skorajda na pozna omejitev. S skeniranjem knjig ter fotografiranjem ulic in cest je pokazal, da tudi fizični svet ni omejitev in s tem dokazal, da v spletu zanj enako ni ovir. Na ovire je kljub vsemu naletel, in sicer tam, kjer podatki niso v javni lasti in jih je toliko, da jih ni mogoče posredno zajeti. Če podatki niso javno na ogled in če ni enostavnega načina, kako jih videti, Google ne more do njih. Takšno oviro za Google predstavljajo socialna omrežja, kot sta Facebook in Twitter. Prvi želi tekmovati z Googlom in mu ne želi olajšati dostopa do podatkov (kvečjemu mu ta dostop še oteži), pri Twitterju pa je za Google problematična količina podatkov. Ne gre za količino samo po sebi, bolj gre za to, kako bi Google lahko s klasičnim dostopom do twitter.com te podatke zajel.
V preteklosti je Google to že poskušal in bil srednje uspešen, kasneje po dogovoru s Twitterjem, ki mu je omogočil dostop do vseh objavljenih tvitov, pa že skoraj uspešen. Vendar se je dogovor iztekel in podaljšanja ni bilo – vse do maja 2015, ko so prišla na svet prva sporočila o tem, da Google ponovno poizkuša prikazati tvite v klasičnih iskalnih rezultatih. Takrat so začeli z mobilnimi rezultati, seveda le v angleškem Googlu, danes pa vidimo, da se rezultati s Twitterja s posebnim prikazom prikazujejo tudi na klasičnih, namiznih računalnikih. Res je, da se zaenkrat ti rezultati prikažejo le, če iščemo ključne besede, zelo povezane s Twitterjem.
Na Red Orbitu smo testirali slovenske ključne besede, za katere bi moral Google prikazati zadetke na Twitterju. Preverite, kaj smo ugotovili, v novem Red Orbit blogu.
Prijavi napako v članku