RoglIT 2015 v znamenju hibridnega računalništva
Direktor družbe Unistar Miran Boštic je udeležence spomnil, da prav vsi gradijo prihodnost poslovanja v Sloveniji. Od IT-strokovnjakov je namreč odvisno, ali bo tehnologija podjetjem v pomoč ali izziv, vsekakor pa je jasno, da bodo uspešno poslovanje in dobičke podjetja v prihodnje dosegala predvsem na račun sodobne(jše) tehnologije. »Za nami je uspešno leto, pred nami pa novo dokazovanje. Unistar načrtuje širitev na zahod in sever, temu pa prilagajamo tudi organizacijo podjetja, kjer bo najobčutnejša sprememba delitev portfelja na IT-rešitve in storitve. Z nami boste poslovali, analizirali ter razvijali bolje in hitreje,« je povedal Boštic.
»The FUTURE is HYBRID; Powered by Unistar PRO,« je nadaljeval Pavle Jazbec, direktor prodaje v podjetju Unistar, in dodal: »Prihodnost računalništva je hibridna, povezana in varna. Za Unistar PRO je računalništvo v oblaku ena temeljnih strategij razvoja, zato intenzivno razvijamo to področje. Prepričan sem, da bodo tudi slovenska podjetja prepoznala številne prednosti Unistarjevega podatkovnega centra in storitev iz oblaka, ki jim bodo pomagale poslovati še učinkoviteje. Zunanje izvajanje storitev je povsod okoli nas – specializiranim izvajalcem, npr. zdravnikom, učiteljem, mehanikom in drugim zaupamo svoja življenja ter vzgojo otrok, zakaj ne bi tudi informatike zaupali strokovnjakom in jo preselili v podatkovni center.«
Konvergenčna infrastruktura, kombinacija lokalnih in oblačnih rešitev ter napredne IT-storitve spreminjajo podobo sodobnih informacijskih okolij, podjetja pa iščejo načine, kako doseči čim bolj učinkovito poslovanje ter ga ustrezno podpreti z informacijskimi rešitvami. Na dogodku RoglIT so domači in tuji strokovnjaki poskrbeli za praktično predstavitev rešitev, ki delujejo. V ospredju so bile poslovne prakse s področja oblikovanja hibridnega računalniškega okolja, kjer ključni del informatike ostane v podjetju, vsa za poslovanje manj kritična področja pa se preselijo v stroškovno cenejše, a izjemno zanesljive računalniške oblake. Da imajo sistemski skrbniki na ta račun manj dela in večji nadzor nad področjem IT pa v prvi vrsti poskrbita orkestracija in avtomatizacija rešitev v oblaku. Sledile so predstavitve primerov uspešne implementacije mobilnega poslovanja z vsemi varnostnimi rešitvami in celo selitev osrednjega poslovno-informacijskega sistema ter poslovne analitike SAP v oblak. Primerjavo svetle in temne plati računalništva je udeležencem na predavanju s pomenljivim naslovom Informacijska varnost ni samoumevna predstavil domači strokovnjak z oznako etični heker. Udeleženci so tekom predvajanja spoznali, kakšne nevarnosti prežijo na njihove sisteme in rešitve ter uporabnike in zakaj je varnost v podatkovnih centrih na bistveno višjem nivoju kot v podjetjih.
Prijavi napako v članku