Kdo želi resničnostnega, če ima lahko virtualnega
V teh dneh odmeva nov prevzem podjetja Facebook. Za slabih 1,5 milijarde EUR so kupili podjetje Oculus. Glavni produkt podjetja je Oculus Rift, naprava za virtualno resničnost. Oculus je naletel na veliko zanimanje razvijalcev, ki bi želeli tehnologijo uporabiti pri lastnih produktih in s tem tudi na zanimanje podjetij, kot je Facebook, ki si želijo hiter vstop na nove trge.
Glavni potencial virtualne resničnosti danes je v razvoju iger, vendar se v prihodnosti ponuja potencial v številnih drugih panogah. Med najbolj zanimivimi se omenja razvoj komunikacijskih produktov. S tem bi naredili naslednji korak k razvoju medsebojne komunikacije po tekstovni in video komunikaciji.
Vendar virtualna resničnost ni nekaj novega, saj v različnih oblikah obstaja že več kot desetletje. Navsezadnje je že Microsoft poizkušal razviti komunikacijo s pomočjo Kinect Appa, ki je ponujal podobno, kar si z Oculusom želi doseči Facebook. Končna uporabniška izkušnja ni prepričala in produktu ni uspelo na trgu.
Po besedah CEO-ja Facebooka, Marka Zuckerberga, je virtualna resničnost naslednji mejnik v informacijski tehnologiji in v to obdobje želijo vstopiti pripravljeni.
Prijavi napako v članku