TikTok prvič postalo družbeno omrežje z največ prenosi
Globalna raziskava popularnosti družbenih omrežij je pokazala, da je TikTok, aplikacija razvita na Kitajskem, lansko leto dosegla največje število prenosov med vsemi konkurenti. V času, ko je skrb za zasebnost uporabnikov na najvišjem nivoju v zgodovini, je na popularnosti močno pridobil tudi Telegram.
Nekateri verjamejo, da osebni podatki, ki jih uporabniki delijo na TikToku, niso varni. Leta 2020 je prejšnji ameriški predsednik Donald Trump pozval TikTok, da proda ameriški del poslovanja. Aplikacija je ne glede na vse v času pandemije pridobila na popularnosti. Po številu prenosov v Evropi, Južni Ameriki in ZDA, pa je postala celo družbeno omrežje z največ prenosi.
Kitajska aplikacija Likee, TikTokov veliki konkurent, uporabnikom omogoča ustvarjanje kratkih videov, ki jih številna podjetja uporabljajo za svoj marketing. Likee se je na račun dobrega poslovnega modela prebil na osmo mesto po številu prenosov.
V začetku letošnjega leta je WhatsApp naznanil, da bo s Facebookom delil sporočilne podatke na relaciji uporabniki in podjetja. Kljub temu, da se je po tem WhatsApp javno zavzel, da bo zaščitil podatke o komunikaciji med prijatelji in družinskimi člani, so se nekateri uporabniki WhatsAppa odločili, da bodo raje uporabljali katero drugo aplikacijo.
Na račun tega in še marsikaterega drugega varnostnega škandala, je sporočilna aplikacija Telegram, razvita v Rusiji in zdaj s sedežem v Nemčiji, skočila na sedmo mesto. Zelo pohvaljena lastnost Telegrama je namreč ta, da lahko uporabniki prilagajajo nastavitve tako, da se sporočila avtomatsko izbrišejo bo določenem časovnem obdobju. Aplikacija je bila velik hit med protestniki v Honk Kongu in na Tajskem, saj so tako lahko komunicirali brez, da bi vlada sledila tem sporočilom.
Discord, aplikacija za glasovne klice, je prišla do sedmega mesta in to predvsem na račun žal obvezne izolacije ljudi med pandemijo. Aplikacija je še posebej popularna med “gamerji”, ki jo uporabljajo za komunikacijo med igranjem iger.
Če se za trenutek ustavimo pri domačih kitajskih aplikacijah in tamkajšnjem trgu, lahko vidimo, da so v prvi deseterici kar tri, ki so namenjene ustvarjanju kratkih videov. Med njimi je Douyin, predhodnik TikToka, katerega ByteDance še naprej ponuja na Kitajskem. Ne smemo pa pozabiti, da so na Kitajskem aplikacije, ki so blokirane.
Prijavi napako v članku