Pisalo, ki ga je treba imeti
Ameriškemu podjetju Livescribe je uspelo združiti pisalo in računalnik v izdelku Livescribe – pametnem pisalu, mišljenem kot računalniški pripomoček uporaben predvsem na predavanjih ali sestankih. Vse kar je shranjeno v pametnem pisalu, imamo ob povezavi z računalnikom, tudi na slednjem. Rokopise opremljene z zvokom lahko shranjujemo v digitalne zapise, skice ali slike so pripravljene za obdelavo v grafičnih programih, zvok pa lahko shranimo v MP3 formatu. Pisalo so dodali tudi znanstveni kalkulator, prevajalnik in na desetine uporabnih aplikacij.
Prednost Livescribe pisala pred običajnim diktafonom, računalnikom ali pa mobilnim telefonom, je predvsem v hitrosti obdelave podatkov. S pametnim pisalom si hkrati, ko snemamo, zapisujemo oporne točke. Kasneje se le dotaknemo teksta posamezne oporne točke in poslušamo, kaj se je govorilo takrat, ko smo to pisali. Tako lahko skačemo po sekvencah s pisalom po zvezku ali pa z miško po računalniku.
Pisalo se je izkazalo kot izredno uporabno predvsem pri dislektikih in ljudeh, ki težje pišejo. Osupljive rezultate pa pisalo dosega na področju izobraževanja. Učitelji snov predvajajo preko projektorja na tablo, ter se tako osredotočijo le na učence in vprašanja. Predavanje lahko objavijo na serverju ter omogočijo učencem, da si predavanje tudi digitalno ogledajo.
Pametno pisalo »Smartpen« je dobavljivo v treh različicah. Rezlikujejo se le po kapaciteti spomina, osnovni opremi v prodajnem paketu in ceni.
Prijavi napako v članku