Nemci se resničnim prijateljem odrekajo za navidezne
Družbena omrežja so med uporabniki svetovnega spleta zelo priljubljena, saj jih danes uporablja že dobra milijarda širom sveta. Čeprav so ta nadvse uporabna za povezovanje z družinskimi člani, prijatelji in znanci, lahko vodijo v različne oblike odvisnosti ter celo spreminjajo način razvijanja in vzdrževanja stikov. Nemški strokovnjaki so namreč prišli do spoznanja, da mnogi uporabniki družabnih omrežij v želji po vzdrževanju in razvijanju navideznih prijateljstev zanemarjajo svoje družine, sosede in tiste, ki jih srečujejo v »realnem« življenju v okviru službe, izobraževanja ter prostega časa.
Raziskava, ki sta jo opravila nemško medijsko-pedagoško raziskovalno združenje in Radio Südwest na 1.200 prostovoljci je pokazala (http://goo.gl/6V7Wx), da je v Nemčiji fenomen sklepanja navideznih prijateljstev v izjemnem porastu. Medtem ko je še pred letom dni običajen nemški uporabnik družabnih omrežij imel v povprečju »le« 206 prijateljev, jih ima danes kar 272, že proti koncu letošnjega leta naj bi se ta številka povzpela že na 300. Sklepanje in vzdrževanje prijateljstev na družabnih omrežjih je namreč veliko preprostejše kot v resničnem svetu.
Najpogostejši uporabniki družbenih omrežij so seveda mladi, saj vsakodnevno družbena omrežja uporablja kar 57-odstotkov mladih Nemcev, starih med 12 in 19 let. Odstotek uporabnikov družabnih omrežij naj bi se v prihodnjem letu še povečal.
Prijavi napako v članku