Vodni tisk za Windows 11?
Microsoft je na začetku oktobra lanskega leta najavilo končno različico operacijskega sistema Windows 11. Ta je brez večjih težav navdušil tudi zahtevnejše uporabnike. Windows 11 prinaša prenovljeno obliko, zvoki pa so sodobni, sveži in čisti, kar daje občutek lahkotnosti in umirjenost. Hkrati nova različica operacijskega sistema v središče postavlja uporabnika in njegovo vsebino. Zato ne preseneča, da operacijski sistem Windows 11 trenutno uporablja že 16 odstotkov uporabnikov.
Operacijski sitem Windows 11 lahko seveda poganjamo le na računalniku, ki je opremljen z združljivo strojno opremo. Za to je namreč treba imeti novejši osebni računalnik z vsaj gigaherčnim 64-bitnim procesorjem z vsaj dvema procesorskima jedroma, štirimi gigabajti sistemskega pomnilnika in 64 gigabajti prostora za shranjevanje podatkov. Poleg tega je treba razpolagti še relativno novejšo grafično kartico združljivo s knjižnico DirectX 12 in gonilniki WDDM 2.0 ter zaslon ločljivosti 720p z diagonalo večjo od 22,9-centimetrov oziroma 9-palcev in 8-bitno barvno paleto.
Z nekaj truda lahko seveda operacijski sitem Windows 11 namestimo tudi na računalnik, ki ne izpolnjuje vseh zahtev glede strojne opreme. Ker lahko to posledično privede do nezanesljivega delovanja, pri podjetju Microsoft resno razmišljajo o tem, da bi uvedli vodni tisk. Novost je trenutno na voljo v poskusni različici nove večje posodobitve za Windows 11. Ta dejansko poskrbi, da se v spodnjem desnem kotu izpiše obvestilo na namizju, da računalniški sistem nima primerne strojne opreme.
Trenutno še ni znana, ali bo vodni tisk dejansko vključen v prihodnjo posodobitev za Windows 11. Ta bi zagotovo prinesel več koristi kot slabosti. Še posebej v primeru, da uporabnik kupi že sestavljen računalnik. S tem bo namreč takoj seznanjen s tem, ali je strojna oprema prilagojena novemu sistemu.
Prijavi napako v članku