Nova številka revije: Zakaj je tisk za posel ključnega pomena?
Ko razmišljamo, kakšen tiskalnik kupiti, si moramo najprej zastaviti nekaj preprostih vprašanj. Ga potrebujemo za domačo rabo ali za pisarno, kaj bomo tiskali in koliko? Glede na to pa so tudi cene različne.
Večopravilne naprave, ki so tiskalniki in skenerji obenem, hkrati pa so povezane na splet in so že pravi računalniki z nešteto funkcijami, zaradi relativno nizkih cen danes niso več redkost. Tiskalnike lahko tudi najamete, kar je nekaterim podjetjem pisano na kožo. Možnosti tiskanja so raznovrstne, s tem pa se razvija tudi storitvena dejavnost, razne dodelave, tiskanje na posebne materiale ipd. Ne smemo pozabiti niti na 3D tisk, ki močno spreminja proizvodnjo.
Kako se tisk primerja z digitalnim oglaševanjem?
Če razmišljate o tem, da bi upokojili tiskalnik, je čas, da se spomnite, zakaj je tisk še vedno eden izmed najmočnejših industrij na svetu.
Tiskarska industrija je eden izmed stebrov, ki zagotavlja obstoj fizičnega oglaševanja, kot na primer s pomočjo plakatov, brošur, letakov, vizitk, panojev in ostalih tiskovin. Tisk ponuja priročna orodja za privabljanje in vključevanje (novih) strank. Kako se tisk primerja z digitalnim oglaševanjem? Tiskani oglasi imajo podoben ali v nekaterih primerih celo večji doseg kot digitalni oglasi. V vsakem primeru pa je prisotno manj motilcev kot pri digitalnem oglaševanju, saj bralci niso zasuti z oglasi na vsakem koraku. Podjetja se poslužujejo tako tiskanih kot digitalnih marketinških strategij, saj so ugotovili, da je to recept za največji doseg in privabljanje raznolikih ciljnih skupin.
Kaj mora vsebovati poslovno tiskalno okolje?
Za nekatera (manjša) podjetja je manjši tiskalnik dovolj, da pokrije njihove tiskalne potrebe. Večja podjetja pa potrebujejo več ducat večnamenskih naprav, združenih s programskimi paketi, ki jim omogočajo nemoteno delovanje in brezhibno komunikacijo. Ne glede na velikost podjetja in tiskarskega okolja, bistveno je, da izberete kakovostno tiskalno opremo, ki ustreza vašim potrebam.
Koliko bi vas danes stala 3D natisnjena hiša?
Po celem svetu se v zadnjih nekaj letih pojavljajo nekoliko nenavadne hiše, ki so v celoti izdelane s pomočjo 3D tehnologije. Vsako novo inovacijo in tehnološki napredek na začetku spremlja visoka vstopna cena, ki pa se z nadaljnjim razvojem in konkurenco postopoma znižuje. Tako tehnologija sčasoma preskoči iz rok petičnežev in prvih preizkuševalcev v roke povprečnih končnih uporabnikov. Med najbolj zanimivimi izumi v zadnjih letih so 3D tiskalniki, ki se uporabljajo v gradbeništvu. Za padec cene 3D tiskanja hiš in ostalih objektov so krivi predvsem novi in inovativni gradbeni materiali, ki so bili posebej razviti za gradnjo 3D tiskanih hiš. Kakšne 3D hiše so že postavili in koliko je znašala končna cena?
Več vsebine lahko preverite v sveži izdaji revije Računalniške novice, ki je že na voljo v vaši najljubši prodajalni časopisov in revij.
V tokratni številki revije Računalniške novice ne spreglejte tudi:
- Pametne ure, ki prihajajo v letu 2022
- Prvi prenosnik brez fizičnih priključkov
- Zdrave navade za podaljšanje življenjske dobe baterije
- Superzmogljiv telefon Lenovo Legion Y90 (Pro)
Naročite se na revijo Računalniške novice TUKAJ.
Prijavi napako v članku