Najboljše aplikacije z obogateno resničnostjo
Vse več proizvajalcev mobilnih naprav je začelo dajati velik poudarek na obogateno in navidezno resničnost. Vendar pa za izkušnjo v virtualnih svetovih ni treba nujno iti v trgovino po nov telefon. Aplikacije, ki vsebujejo navidezno resničnost, torej aplikacije, v katerih se pojavljajo digitalne vsebine prek resničnih fotografij in posnetkov, ali aplikacije, ki kombinirajo resnične in virtualne elemente, lahko danes že najdemo tako za Applove kot androidne mobilne naprave. Si želite tudi vi preizkusiti katero izmed njih? Predstavljamo vam devet najbolj zanimivih, uporabnih in zabavnih aplikacij in iger, ki delujejo na osnovi obogatene oziroma navidezne resničnosti.
Google Translate
Googlova, sicer izjemno uporabna aplikacija, na prvi pogled res ne daje kakšnega posebej napredenega vtisa. A v resnici je zelo. Z uporabo kamere telefona lahko namreč prebere besede v okolici in jih v realnem času prevede. Vse, kar morate narediti, je, da usmerite kamero v izbrano besedilo, na primer na embalaži izdelka ali napis v reviji, izberete jezik in se čudite prevajalski »čarovniji«.
Pokemon Go
Če še niste spoznali igre Pokemon Go, je zdaj skrajni čas, da jo. Tako vsaj pravijo milijoni navdušencev, ki igri namenjajo ure in ure svojega časa. V igri resnično okolje postane zemljevid igre, ki ga naseljujejo simpatični pokemoni na čelu s simpatičnim Pikachujem, vaša naloga pa je, da jih čim več ulovite v svojo vrečo. To počnete prek zaslona na telefonu, kjer se pokemoni izrisujejo v resničnem okolju.
InkHunter
Ljubitelji tetovaž ste se zagotovo že znašli v situaciji, ko ste zagledali podobo, ki vam je bila všeč, in se vprašali, kako bi bila videti na vašem telesu. Pri tem vam lahko pomaga aplikacija InkHunter, ki vam prek kamere telefona pokaže, kako bi bil določen tatu videti na vaši roki, nogi ali kateremkoli drugem delu telesa. Uporabite lahko že obstoječe dizajne ali pa oblikujete svojega.
Snapchat
Snapchat je ena najbolj priljubljenih aplikacij za pošiljanje slikovno podprtih sporočil, ki čez nekaj časa “izginejo”. Najbolj priljubljena funkcionalnost aplikacije pa je verjetno, da uporabnikom omogoča virtualne transformacije obraza z različnimi filtri. Ravno ti so lahko sredstvo večurne zabave za vse starostne skupine uporabnikov. Nekateri filtri spreminjajo glas, drugi obraz, tretji pa okolico.
Ikea Catalog
Izleti v Ikeo so postali prava stalnica družin, ki kupujejo nove stvari, opremljajo domove ali pa zgolj radi gledajo novosti na področju notranjega dizajna. Ko se sprehajamo po Ikei, ideje o preureditvi doma kar dežujejo. Težava pa velikokrat nastane, ker ne vemo, ali bo kos pohištva, ki nam je padel v oči, tudi v resnici pasal v naš dom. To rešuje aplikacija Ikea Catalog, s katero lahko virtualno preverimo, kako je na primer določena omara videti v naši spalnici in fotelj v dnevni sobi. Opremljanje doma s to aplikacijo tako postane zabavno kot igranje Simsov.
Ingress
Ingress je praktično enaka igra kot Pokemon Go, le da je nekoliko starejša in ni nikoli doživela takšne množične priljubljenosti. Vizualno ni povsem na nivoju Pokemona Go, a ima po navedbah svojih privržencev precej bolj dodelan sistem. Če torej želite preizkusiti nekoliko bolj kompleksno različico Pokemona Go, je Ingress prava izbira.
Nighty Sky
Ni lepšega kot sproščeno ležanje na travniku in opazovanje zvezd na nebu. Zlasti v paru z ljubljeno osebo. To pa lahko še bolj navdušite, če ji znate našteti in pokazati ozvezdja pred vašimi očmi. Ker to ni mačji kašelj in se med zvezdami lahko hitro izgubite, si pri tem lahko pomagate z aplikacijo Night Sky. Ta vam s pomočjo GPS-a glede na vašo lokacijo pove, katero ozvezdje se nahaja nad vami. Vse, kar morate narediti, je, da telefon z vklopljeno aplikacijo usmerite proti nebu.
Transparent Earth
Zelo preprosta aplikacija, ki odgovori na eno najbolj pogostih vprašanj, ki si ga je zagotovo zastavil že vsak od nas: “Kaj bi se zgodilo, če bi v tla zvrtali luknjo in skoznjo prišli ven na drugi strani sveta?”. Aplikacija Transparent Earth vam namreč na vsakem koraku točno pokaže, kaj se nahaja na drugi strani Zemlje.
Quiver – 3D Coloring
Quiver je zagotovo ena najboljših aplikacij za otroke, saj lahko pretvori pobarvanke v 3D okolje. Uporabniki lahko tako v aplikaciji pobarvajo 3D like, s katerimi potem lahko tudi igrajo različne mini igre.
Prijavi napako v članku