Kako lahko preprečimo poslovna tveganja, motnje v delovanju ali poslovni neuspeh?
Doživite vznemerljivo resničnost leta Apollo 13 leta 1970! Apollo 13 – doživetje primera ITSM, bomo izvajali tudi v podjetju Housing v mesecu novembru.
ITIL je vodilni svetovni okvir najboljših praks upravljanja informacijskih storitev (IT). Veliko uspešnih organizacij, doma in v tujini, izvaja ITIL prakse, s katerimi je mogoče kaj prilagoditi in jih uporabljati v vseh poslovnih in organizacijskih okoljih. Čemu?
Razlogi, ki govorijo v prid uporabi ITIL metodologije upravljanja IT storitev:
- Upravljanje poslovnih tveganj in motenj v delovanju ali ob neuspehu.
- Razvijanje pozitivnega odnosa s strankami z zagotavljanjem učinkovitih storitev, ki ustrezajo potrebam odjemalcev IT storitev.
- Vzpostavitev stroškovno učinkovitih sistemov za upravljanje povpraševanja po IT storitvah.
- Podpiranje poslovnih sprememb in hkratno ohranjanje stabilnega IT storitvenega okolja.
Apollo 13 – an ITSM case experience
Je simulacijska delavnica, ki predstavlja dinamični model bistvenih elemntov resničnega ali hipotetičnega sistema, procesov in okolja. Delavnica poteka po principu zaznavanja incidentov (izpad elektrike, problem ogrevanja, pomanjkanje kisika, zmanjšanje hitrosti, zaznavanje napake, iskanje rešitve, DB konfiguracije, nadzor in spremembe).
Delavnica Apollo 13 je primerna za razvoj timskega pristopa, prenosa teorije v prakso, razumevanje ITIL priporočil, razumevanje odnosov med procesi ter učenje izboljšanja procesov.
Gaming bo izvajal Jan Shilt, ki je po svetu izvedel že več kot 300 delavnic, prav tako pa je strokovnjak za razvoj učnih dejavnosti, povezanih z organizacijskimi spremembami.
Delavnica je primerna za posameznike in podjetja:
- ki želijo ali razmišljajo o uvedbi ITIL
- ki so v procesu uvajanja ITIL
- ki že uporabljajo ITIL in želijo dopolniti znanja o ITIL v svojem timu.
Vabimo vas, da se udeležite brezplačne predstavitve ITIL tečaja in simulacijske delavnice Apollo 13. Za prijavo na brezplačno predstavitev se prijavite tukaj.
Prijavi napako v članku