Računalništvo, telefonija
12.08.2017 15:11

Deli z drugimi:

Share

“Gaming” bi lahko postal olimpijski šport

"Gaming" bi lahko postal olimpijski šport
"Gaming" bi lahko postal olimpijski šport

Po poročanju portal Gamespot bi lahko Olimpijske igre 2024 v Parizu vključevale tekmovanja v igranju videoiger. Sopredsednik organizacijskega odbora Olimpijskih iger v Parizu je za Associated Press povedal, da bo govoril s predstavniki “gaming” tekmovanj in Mednarodnega olimpijskega komiteja o ideji, da bi lahko “gamerji” tekmovali za olimpijsko zlato.

Tony Estanguet, sopredsednik odbora, je do igričarske skupnosti zelo odprt in pravi, da si zaslužijo vsaj pogovor in mesto v diskusiji. “Moramo jih vključiti v dogovore, ker enostavno ne moremo preprosto povedati, da to pa nismo mi. To niso Olimpijske igre.”, je povedal Estanguet. “Mladina je zainteresirana za e-šport in kulturo, ki sočasno nastaja. Poglejmo malce naokoli in se dogovorimo. Preverimo ali lahko najdemo kakšne povezave med nami”, je še dodal.

“Sam si ne želim takoj na začetku reči ne”, je odločen. Po njegovem mnenju je zanimivo poizkusiti vzpostaviti interakcijo med Mednarodnim olimpijskim komitejem in družino e-športa, saj se le tako lahko prepozna priložnosti nadaljnjega skupnega razvoja. “Gaming” je v zadnjem času v porastu in uspeh ni naključje, Estanguet si želi spoznati kje se skriva ključ do tega uspeha.

Seznam dogodkov za igre v Parizu leta 2024 bo začel dobivati podobo leta 2019, medtem ko bo dokončen seznam športov, ki bodo vključeni v igre, znan po igrah v Tokiu, leta 2020. Paris sicer uradno še ni bil imenovan kot gostitelj Olimpijskih iger 2024, vendar naj bi se to zgodilo septembra letos. Med kandidati za organizatorja je bil tudi Los Angeles, vendar bo “mesto angelov” po zadnjih podatkih gostitelj iger leta 2028.

Leta 2014 je nekdanji vodja kreative podjetja Blizzard, Rob Pardo, zatrdil, da obstaja dober argument za to, da “gaming” postane del Olimpijskih iger. “Mislim, da moramo e-šport dojematii kot zelo tekmovalen šport, kjer igralci premorejo specifične sposobnosti kot so izjemni refleksi in sposobnost hitrega odločanja v različnih situacijah”, je povedal Pardo. “Če pogledamo statistiko njihovih reakcij na minuto, krepko presegajo številko 300”, je še dodal.

Do Pariza je še dolgih sedem let in hitrost, s katero se razvija e-šport je izjemna, kar samo pomeni, da lahko do takrat pričakujemo še mnogo različnih scenarijev. Za zdaj niti ne moremo napovedati katere igre bi bile vključene, kakšni bi bili formati tekmovanj in kdo vse bi sodeloval. Lansko leto so prihodki virtualnih športov znašali pol milijarde dolarjev, kar v primerjavi s klasičnim športom ni veliko. Kljub temu pa nekateri strokovnjaki napovedujejo, da naj bi e-šport kmalu dohitel klasičnega. Torej zgolj dodaten razlog za vključitev e-športa v sistem Olimpijskih iger.


Prijavi napako v članku

Povezave



Kaj berejo drugi?

Partnerji Računalniških novic Prikaži vse

Zlati partner

Kingston Technology

Middlesex, TW16 7EP, Združeno kraljestvo, , Tel: +44 (0)1932 738888
Zlati partner

GS1 Slovenija

Dimičeva ulica 9, 1000 Ljubljana, Tel: +386 1 5898 320
GS1 Slovenija je neodvisna in nepridobitna organizacija na področju mednarodnih standardov GS1 za identifikacijo, zajem in elektronsko izmenjavo podatkov v Sloveniji. Ima preko ... Več

HERLAH d.o.o.

Efenkova cesta 61, 3320 Velenje, Tel: 03 586 35 60
Herlah d.o.o. se ukvarja z izdelavo celovitih programskih rešitev s področja računovodstva, trgovine in proizvodnje. Več

COPIGRAF FAGANELJ d.o.o.

Ulica tolminskih puntarjev 4, 5000 Nova Gorica, Tel: 05 333 34 56
V digitalnem svetu se poraja pomembno vprašanje. Je digitalna prisotnost vse, kar potrebuje podjetje? Je digitalna identiteta dovolj za krepitev prepoznavnosti blagovne znamke? Ne, ... Več