5 najboljših UI orodij za iskalce zaposlitve
Nobena skrivnost ni, da je trg dela trenutno v slabi kondiciji. Na stotine tisoče ljudi je samo v tehnološki industriji izgubilo službo in zdi se, da je danes težje, kot kdajkoli prej, najti dobro zaposlitev. Zaradi tega je še kako pomembno, da iskalci zaposlitve uporabljajo prava orodja.
Na srečo lahko ugotovimo, da so ravno ta orodja v zadnjih letih zelo napredovala in postala učinkovitejša. Posledično je proces iskanja službe prav tako postal lažji. Po drugi strani pa je velikost trga z orodji, ki so na voljo, tolikšna, da je izbira pravega UI orodja velik izziv. Pa si poglejmo, katerih je 5 najboljših UI orodij, ki pri iskanju zaposlitve lahko pomagajo na različne načine.
Resume Worded
Konkurenca za delovna mesta je večja, kot kadar koli prej. Zaradi te se morajo iskalci zaposlitve prepričati, da so njihovi življenjepisi kar se da optimalni, po možnosti najboljši – in za tiste, ki ne vedo kaj iščejo kadrovniki, je lahko priprava popolnega življenjepisa velik izziv. Tukaj je prvo UI orodje na seznamu, Resume Worded, ki pomaga prav pri sestavljanju življenjepisov.
Način uporabe Resume Worded je dokaj preprost. Ko naložite svoj življenjepis, ga bo Resume Worded ocenil od 1 do 100. Vsak vidik vašega življenjepisa, vključno z dolžino, alinejami, slovnico, uporabo potrebnih ključnih besed, ki so skladne s sistemom ATS (Application Tracking Systems), in še več, prispeva k vašemu skupnemu rezultatu življenjepisa. Pri tem se vse, kar je nad 80 %, šteje za dovolj dobro za oddajo.
Če življenjepis dobi nižjo oceno, Resume Worded pokaže specifične dele, ki jih je potrebno izboljšati in ponudi predloge, kako to narediti. Uporabniki lahko po tem ponovno naložijo svoje življenjepise in preverijo, če se je končni rezultat spremenil. Ta postopek se lahko ponavlja v nedogled, dokler življenjepis ni pripravljem na oddajo.
Resume Worded je odlično orodje za vse tiste, ki jim priprava življenjepisov ne leži, kajti ravno dober življenjepis lahko poveča možnosti za prvi razgovor.
Grammarly
Ko pišemo motivacijsko pisamo, ali odgovarjamo na rekruterjev mail, je uporaba pravilne slovnice zelo pomembna. Slovnične napake so lahko hiter način, kako izgubiti pozornost bralca. Uporaba UI orodja, ki preverja slovnico, je enostaven način, kako se temu lahko izognemo.
Medtem ko obstaja kot ločeno spletno orodje, priporočamo uporabo spletnega vtičnika – ta omogoča preverjanje slovnice ne glede na spletno stran. To pomeni, da bo Grammarly preverjal slovnico ne glede na to, ali pišete mail, motivacijsko pismo, odgovarjate na sporočilo na LinkedInu, ali objavljate blog.
Grammarly je eno najenostavnejših orodij na trgu, ki lahko odigra ključno vlogo pri prijavah na prosta delovna mesta.
LoopCV
Medtem ko sta spletni strani za iskanje prostih delovnih mest Indeed and ZipRecruiter lahko v veliko pomoč, še zdaleč nista idealni rešitvi, ki sta poleg vsega še precej zahtevni glede porabljenega časa, ki ga uporabnik mora nameniti za uporabo. Kaj pa, če bi obstajala orodja, ki resnično poenostavijo celoten proces prijave na delovno mesto? Tukaj je LoopCV, umetno inteligentno orodje za iskanje službe.
Na prvi pogled bi lahko rekli, da gre za klasično spletno stran, kjer so objavljena prosta delovna mesta. V svojem jedru pa je to UI orodje precej več, kajti popolnoma avtomatizira proces prijave na odprte pozicije.
Prvi korak je, da uporabnik ustvari profil in vnese vse potrebne informacije, kot so življenjepis, želeni naziv, lokacijo in ostale specifikacije. Naslednje korake lahko LoopCV opravi sam, ali pa vsaj delno prevzame določene naloge. Lahko se dejansko prijavi na odprte pozicije, ki zadoščajo pogojem uporabnika, ali pa vsaj svetuje, katere bi bile prave pozicije. LoopCV se lahko nastavi celo tako, da se na dnevni ravni prijavlja na odprte pozicije, kar seveda skrajša proces iskanja in prijave.
Dejstvo je, da so tovrstno “masovno prijavljanje na odprte pozicije” ne obnese vedno, vendar enostavnosti orodja ne moremo oporekati.
Cover Letter Copilot
Pisanje spremnih pisem za večino verjetno ni najbolj prijetno opravilo kajne? Ne glede na to so za mnoge odprte pozicije spremna pisma nujna, hkrati pa lahko vzamejo ogromno časa. Na srečo je tukaj Cover Letter Copilot, ki na račun asistenta, ki ga poganja ChatGPT, proces pisanja poenostavi. V bistvu je vse, kar mora uporabnik narediti to, da v orodje vnese življenjepis, podrobnosti o poziciji, na katero se prijavlja in osnovni ton pisanja. Za vse ostalo poskrbi Cover Letter Copilot.
Tudi to ni idealno orodje, vseeno pa poskrbi za zelo kvalitetno napisano spremno pismo glede na informacije, ki jih prejme s strani uporabnika. Morda mu resnično manjka nekaj originalnosti, močno se namreč zanaša na generičen jezik, ponudi pa lahko dobro začetno točko za lastne popravke, ki spremno pismo pripeljejo do točke, ki si jo uporabnik želi.
Interview Warmup
Proces iskanja zaposlitev in dobiti tisti prvi intervju sta pogosto največji oviri za številne iskalce zaposlitve. Vseeno pa sta to le dve prvi oviri na poti do končnega uspeha. Po tem, ko nekdo prejme tisti klic ali email, se začne priprava na razgovor, kar je lahko še večji izziv. Ja, prav ste uganili, tudi za to lahko poskrbi umetna inteligenca.
Eno od orodij, ki pri tem lahko pomaga. je Googlov Interview Warmup, ki dela točno to, kar pravi v imenu. To UI orodje je odlično za pripravo na spletne razgovore in govorjenje direktno v kamero (nekaj, kar zahteva precej časa, da se človek navadi). Interview Warmup ne pomaga samo z najbolj pogosto zastavljenimi vprašanji, ki jih lahko vadimo, temveč lahko s pomočjo orodja vadimo celoten razgovor, sproti pa dobivamo tudi povratne informacije.
Prijavi napako v članku