Računalništvo, telefonija
Poslovne rešitve
25.10.2024 10:45

Deli z drugimi:

Share

Že sedmič so se pomerili hekerji, najboljši digitalni inovator je PC7

»Ugled si lahko gradiš 20 let, izgubiš ga lahko v nekaj minutah kibernetskega incidenta.« To so besede, ki jih je izrekel Stephane Nappo, globalni vodja informacijske varnosti pri podjetju Société Générale. Besede, ki bi morale odmevati v vsakem podjetju. Očitno pa so jih slišali mladi talenti, ki so se v lepem številu udeležili že sedmega zaporednega Cybernight Hackathona.

4. oktobra se je zbralo 80 mladih nadobudnih hekerjev, ki so se preizkusili v hekanju pametne hiše, kasneje pa so se pomerili tudi med seboj in pokazali vse svoje kibernetske spretnosti. Manjkalo pa ni tudi izobraževalnih delavnic in predavanj, na katerih so obravnavali najbolj pereča vprašanja in projekte s področja kibernetske varnosti.

Hack the House – nobena hiša ni varna pred hekerji

Pregovor »hiša vedno zmaga« morda velja za kazinoje, mladi hekerji pa so dokazali, da ima vsaka hiša ranljive točke, ki jih lahko izkoristi spreten nepridiprav. Pametno hišo, sestavljena iz treh nadstropij, sta oblikovala Viris in SSRD, podjetji, ki se ukvarjata z razvojem programske opreme in varnostjo sistemov.

Napadalci so morali izkoristiti ranljivosti v IoT napravah, v vsaki pa se je skrivala zastavica, s katero so si lahko pridobili zmagovalne točke. Najboljši so se uspeli prebiti do drugega nadstropja, kar pomeni, da je kljub vrhunski zaščiti, še vedno dovolj ranljivih prostorov, ki jih lahko izkoristijo kibernetski napadalci. Boj je bil tesen, mladi hekerji so se na vrhu ves čas izmenjevali, na koncu pa je bil lahko le en zmagovalec – Riggle.

Napadaj in ne pozabi na obrambo

Drugi del tekmovanja je bil srdit boj med zbranimi hekerji. Izziv Attack and Defense je bil zasnovan kot test obeh segmentov kibernetske varnosti – obramba in napad. Vsaka ekipa je morala braniti svoje sisteme, istočasno pa se prebiti skozi obrambni labirint druge ekipe. Svojo dominanco je dokazala ekipa CountsofStyria, ki je postavila visoke standarde za bodoče tekmovalce.

Priložnost za učenje in spoznavanje

Medtem ko so se tekmovalci borili za prestižno prvo mesto, so ostali udeleženci lahko sodelovali na predavanjih in delavnicah, na katerih so spoznali pomembne evropske projekte na področju kibernetske varnosti. Najbolj zanimiva sta bila:

  • Projekt CRACoWi je iniciativa za izdelavo orodja za avtomatizacijo ocenjevalnih postopkov v skladu z zakonodajo Cyber Resilience Act. Cilj je pomagati podjetjem izboljšati varnost naprav in usklajevanje z evropskimi kibernetskimi standardi.
  • Projekt CyberHubs želi v treh letih vzpostaviti mrežo sedmih vozlišč v Evropi, ki bi odpravljala vrzeli v znanju in veščinah kibernetske varnosti.

Projekta sta del širše kibernetske strategije za krepitev znanja in kompetenc mladih kibernetskih talentov, ki so steber digitalne prihodnosti.

Najboljši digitalni inovator je podjetje PC7

Spomladi se je odprl razpis DIGI-SI Izziv digitalnih inovacij, ki je vabil vsa podjetja, da predstavijo svoje digitalne rešitve. Žirija je izbrala 8 podjetij, ki so dobila priložnost, da se predstavijo v živo, samo štirje pa so se prebili do finalnega izbora, ki se je odvijal 19. septembra.

Za zmago so se borili:

  • Numenova AI Solutions (Aljaž Herman): Numenova AI uporablja modele globokega učenja za ocenjevanje vrednosti podjetij z namenom olajšanja investicijskih odločitev, prodaje in financiranja.
  • PC7 Services d.o.o. (Urban Rupnik): PandaChat je AI platforma za avtomatizacijo poslovne komunikacije in optimizacijo procesov s chatboti.
  • Tenzor d.o.o. (Samo Bauman): Aura je modularna programska platforma za zbiranje podatkov, nadzor dogodkov, optimizacijo procesov v logistiki in industriji.
  • Art Rebel 9 d.o.o. (Mitja Zupančič): Argoxr je platforma razširjene resničnosti, ki združuje 3D modele in senzorsko tehnologijo za optimizacijo proizvodnih procesov in realnočasovno usposabljanje v velikih podjetjih.

Katera inovacija je bila najbolj prepričljiva? PandaChat iz podjetja PC7.

PandaChat – poslovna komunikacija nikoli več ne bo enaka

Količina podatkov se vztrajno povečuje. Vsi iščejo načine, kako bi jih lahko izkoristili za sprejemanje boljših odločitev, kako jih najhitreje poiskati in spremeniti v nekaj oprijemljivega.

V rešitvi PandaChat se prepletajo številne rešitve, ki so bile skrbno zasnovane za izboljšanje učinkovitosti in produktivnosti uporabnikov z umetno inteligenco in klepetalnimi roboti. PandaChat Live je orodje, ki ga najbolj krvavo potrebujejo podjetja. Njegova naloga je optimizacija podpore strankam na treh glavnih komunikacijskih kanalih: telefonski klic, spletni klepet in e-pošta.

S PandoChat Live lahko podjetje avtomatsko odgovarja na vseh treh kanalih, kar občutno zmanjša potrebo po človeški intervenciji, posledično za podjetje to pomeni boljša učinkovitost in produktivnost, za stranke pa hitrejša in bolj dosledna podpora.

PandaChat se lahko integrira v vsako obstoječo infrastrukturo brez večjih tehničnih prilagoditev, izobraževanj zaposlenih in predvsem brez skritih stroškov. Integracija pa pomeni, da ima PandaChat dostop do vseh podatkov v podjetju, ki so povezani s strankami, bodisi iz različnih baz ali dokumentov. Samo tako lahko PandaChat strankam posreduje prave in ustrezne informacije. Za varnost pa je poskrbljeno z vgrajenimi kibernetskimi ukrepi in možnost lokalnega shranjevanja ter obdelovanja podatkov.

PandaChat je tudi pravi poliglot. Če poslujete v tujini, boste stranke razveselili s pogovorom v njihovem maternem jeziku.

Če bi radi izvedeli več o najboljši digitalni inovaciji, obiščite www.pandachat.ai.


Prijavi napako v članku
Vas zanima več iz te teme?
digitalizacija kibernetska varnost

Članek je pripravljen v sodelovanju s partnerjem ZAVOD DIGITALNO INOVACIJSKO STIČIŠČE (DIH SLOVENIJE)
Za več informacij so vam na voljo pri ZAVOD DIGITALNO INOVACIJSKO STIČIŠČE (DIH SLOVENIJE)
Ob kontaktu povejte, da ste objavo zasledili v Računalniških novicah.

Želite biti obveščeni o novostih, ki jih pripravljamo s partnerjem ZAVOD DIGITALNO INOVACIJSKO STIČIŠČE (DIH SLOVENIJE)? Vpišite svoj e-mail in se prijavite na BREZPLAČNE e-novice, od katerih se lahko kadarkoli odjavite.




Kaj berejo drugi?

Partnerji Računalniških novic Prikaži vse

InfoQ d.o.o., informacijske rešitve

Cankarjeva cesta 6a, 8330 Metlika, Tel: 041 630 449
Podjetje InfoQ d.o.o. razvija programske rešitve za proizvodna podjetja, ki potrebujejo SCADA (Supervisory Control and Data Acquisition) in MES (Manufacturing Execution System) skupaj ... Več

MAJ.universe

Čopova ulica 6, 3310 Žalec, Tel: 041 430 248
MAJ.universe je Majino vesolje MAJ.universe je Majino vesolje, ki ga želi deliti z vami. Maja Horvat je številne izkušnje v novinarstvu, odnosih z javnostjo, organizaciji ... Več

Koenergija d.o.o.

Ilichova 21, 2000 Maribor, Tel: 040 730 010
Večina se zaveda, da je vključitev neke oblike industrijske avtomatizacije v njihov proizvodni obrat ali podjetje koristna. Lahko zmanjša proizvodne stroške, poveča učinkovitost, ... Več

RDEČA ORANŽA d.o.o.

Titova cesta 2a, 2000 Maribor, Tel: 051 691 862
Razmišljajte kot vaši kupci Kako prepričati vaše potencialne kupce? Ste poskusili različne marketinške strategije, ki niso obrodile želenih rezultatov? S temi izzivi se zadnjih ... Več