Z desne proti levi
Naslednji nasvet vam bo prišel prav, ko boste brskali po spletu. Natančneje, prišel vam bo prav takrat, ko se boste spraševali, ali se vam je prekinila povezava na internet, ali se je pokvaril spletni strežnik na drugi strani sveta ali pa ste le vi vtipkali napačen URL naslov. Marsikdaj se zgodi, da vzdrževalci spletnih strani ne opravijo dobro svojega dela, tako da nekatere hiperpovezave ne obstajajo (v žargonu temu rečemo “mrtvi linki”).
Tako se npr. zgodi, da se sprehajate po spletni strani Računalniških novic (seveda je to le teoretičen primer:), nakar vas klik ne neko povezavo pripelje n
Kaj še lahko storimo, če naslov ne obstaja? |
a prazno, neobstoječo stran.
Če ste na to stran prišli z nekega drugega spletnega mesta, potem ni odveč poizkusiti, ali spletno mesto sploh obstaja. Če je npr. naslov neobstoječe strani www.racunalniske-novice.si/novice/omrezja/22_01_2003.htm, potem zbrišite desni del in se podajte v www.racunalniske-novice.si/novice/omrezja. Če bomo imeli srečo, se nam bo izpisala spletna stran novic s področja omrežij, nakar bomo preko ažurirane povezave na tej strani prišli do želene novice. Če še to ne zaleže, se poizkusimo premakniti malo bolj v levo, torej pobrišimo /novice in ostane nam samo še domena www.racunalniske-novice.si. Če tudi ta ne dela, potem je možno, da naslov sploh ni pravi ali pa je spletni strežnik začasno nefunkcionalen.
In za konec še en mali nasvet. Včasih vsebujejo končnice spletnih naslovov .htm, včasih pa html. Ko boste preverjali nedelujočo povezavo, vzemite tudi to v obzir.
Prijavi napako v članku