Nezadovoljni lastnik je svojo Teslo S kar razstrelil
Predstavljajte si, da ste bili leta 2013 eden izmed prvih, ki ste verjeli v električni pogon in svoj optimizem spremenili tudi v nakup nove električne limuzine Tesla S. Prijatelji so se vam posmehovali, češ da ste nori, da ste kupili prvo različico nepreizkušene tehnologije. Vendar je na začetku vse delovalo. E-avto Tesla S vas je navdušil, vožnja je bila udobna, zabavna in predvsem tiha. Nato so se pojavile prve strojne in elektronske težave. Tesla, kot vsak drugi proizvajalec, je obljubil hitre popravke in opravičilo za nevšečnosti.
Kljub vsem obljubam električne avtomobile Tesla še vedno pestijo številne težave, kar je občutil tudi finski lastnik Tesle S. Po številnih težavah je bil primoran svojo električno limuzino peljati na uradni Tesla servis, kjer pa so se težave še dodatno poglobile. Finec Tuomas Katainen je bil zgrožen nad celotnim postopkom, saj je moral na odgovor čakati debeli mesec, za kar je bil nagrajen z domnevno rešitvijo. Ni mu preostalo nič drugega, kot da zamenja celoten baterijski sklop. Cena? Okoli 20.000 evrov. Ker je bil avto že izven garancijskega obdobja, bi seveda celotne stroške moral kriti sam. To ni prišlo v poštev, zato se je Tuomas odločil za drugačno, nekoliko bolj eksplozivno rešitev.
Poklical je ekipo, specializirano za razstreljevanje, in jim ponudil svojo luksuzno igračo. Tuomas je svojo Teslo oblekel v 30 kilogramov dinamita ter jo odpeljal na slikovito in varno lokacijo. Pred eksplozijo so na voznikov sedež postavili lutko z obrazom Elona Muska. Še dodatna zaušnica za Teslo in njenega ustanovitelja. Celotno eksplozijo si lahko ogledate na spodnjem posnetku.
Vse več uporabnikov se pritožuje nad kakovostjo izdelave električnih avtomobilov znamke Tesla. Na udaru je tudi njihova programska oprema, vključno z avtopilotom. Septembra je študija J.D. Power Initial Quality Study (IQS) pokazala, da je Tesla na področju kakovosti precej pod povprečjem. Narejena je bila tudi primerjava med 2021 in 2022 modeloma avtomobila Tesla S. Razlika v kakovosti izdelave je bila občutna (novejši avto je bil manj kakovosten).
Nezadovoljstvo se bo po vsej verjetnosti nadaljevalo, predvsem zaradi visokih stroškov popravila in zaprtega ekosistema, ki ne omogoča možnosti popravil pri tretjih ponudnikih. Lastniki so primorani svoje avtomobile zaupati izključno servisom Tesla. Dokler podjetje ne odpravi omenjene težave, lahko pričakujemo še kakšen podoben eksploziven podvig.
Za še več podobnih novic obiščite našo spletno rubriko Avtomoto.
Prijavi napako v članku