Računalništvo, telefonija
19.07.2020 20:30

Deli z drugimi:

Share

Spletno nakupovanje v Evropi zraslo za 129 odstotkov

Spletno nakupovanje v Evropi zraslo za 129%
Spletno nakupovanje v Evropi zraslo za 129%

Stopnja spletnega nakupovanja še naprej raste, in sicer je v samo zadnjem tednu trg “e-trgovine” v Evropi in Veliki Britaniji zrasel za 129%. To posledično spreminja pričakovanja potrošnikov, ki od “e-trgovine” pričakujejo vedno več.

Astound Commerce je izvedla raziskavo “Covid-19 and the Consumer” na vzorcu 1000 potrošnikov. Ugotovili so, da se pričakovanja zaostrujejo in da “e-potrošnik” postaja vse bolj zahteven. V prihodnje napovedujejo, da bo spletno nakupovanje temeljilo na hitrosti storitve, enostavni uporabniški izkušnji, vedno bolj pomembna pa bodo tudi etična vrašanja.

“Brezstična” trgovina je omogočila večkanalnim trgovcem, da potrošnikom omogočijo takojšnje naročilo oz. hipni nakup, ne glede na to, kje se nahajajo. V marcu se je število “click and collect” nakupov na “week-on-week” ravni povečalo za več kot tretjino (35%). Trgovci in potrošniki so se zelo hitro prilagodili na nove ukrepe, ki ponekod veljajo še danes. Možnost “contact-free” nakupovanja je odgovor industrije na družbeno izolacijo in velik napredek, če gledamo na celotno industrijo. Če trgovci želijo kakovostno slediti zahtevam uporabnikov in potrošnikov, je ta način poslovanja nujen.

S kakšnimi težavami se srečujejo potrošniki na spletu?

Po številnih državah sveta, tudi v Sloveniji, smo lahko ob začetku pandemije spremljali množice ljudi, kako nabirajo najbolj osnovna živila in si delajo zalogo. Tudi na spletu so ljudje masovno kupovali živila in zelo pogosto se je zgodilo, da je stvari enostavno zmanjkalo. V raziskavi je več kot 50% vprašanih doživelo, da določenih izdelkov ni bilo na voljo. 22% spletnih potrošnikov se je zaradi nazadostne zaloge odločilo za premium nakupe. V Veliki Britaniji ugotavljajo, da je danes povprečna nakupovalna košarica za 4,4% dražja, kot je bila pred pandemijo. Zgoraj opisana situacija nakazuje smer, o kateri bodo trgovic morali razmišljati. Gre namreč za aktualen in nenehno posodobljen inventar, ki lahko pomaga kupcem in jim prihrani kar nekaj frustracij in skrbi.

Podjetje iAdvize je v svoji raziskavi prišlo do ugotovitev, da potrošniki prioritizirajo nakupovanje živil, čitilnih pripomočkov in pa raznih produktov za nego in zdravje. Te kategorije produktov so na mesečni ravni v marcu zrasle za 173%, ko govorimo o spletnih nakupih. Recimo kategorija oblačil in modnih dodatkov je v tem istem obdobju močno padla.

Kakšna prihodnost čaka spletne trgovce?

Krizne razmere zahtevajo hitre in učinkovite reakcije. Če gre za primere naravnih nesreč in dogodkov, katere nikakor ni mogoče napovedati, so te reakcije še toliko bolj pomembne. Eden ključnih faktorjev pri reakciji je optimizacija stroškov in premik virov na področja, ki s krizo morda niso tako neposredno obremenjena. Točno to se je zgodilo s pojavom koronavirusa, ko so mnoga podjetja po svetu bila postavljena pod pogoj, da enostavno morajo uporabiti vso svojo agilnost in znanje, da se prilagodijo novim oz. podoboljenim zahtevam potrošnikov. Brez dvoma se lahko vsi strinjamo, da krize, kot je ta, ni mogel napovedati nihče, vendar je področje trgovine in prodaje že samo po sebi prostor, kjer ni prostora za tiste s “slabim srcem”. Krize so del normalnega poslovnega cikla in zato se je na njih potrebno karseda dobo pripraviti oz. se naučiti, kako se na njih odzvati.

Strokovnjaki napovedujejo, da je v teh časih ključno, da trgovci še naprej razvijajo svoje digitalne prodajne kanale. Po mnenju mnogih je ravno digitalna trgovina tista, ki bo v prihodnosti glavni generator prihodkov. Ta trend se je sicer kazal že pred Covid-19, trenutna situacija pa bo vse to samo dodatno pospešila.


Prijavi napako v članku

Povezave



Kaj berejo drugi?

Partnerji Računalniških novic Prikaži vse

STUDIO DTS

Avčinova ulica 13, 1000 Ljubljana, Tel: 01 300 53 55
Veliko ljudi podcenjuje vlogo grafičnega oblikovanja pri rasti podjetja in prepoznavnosti blagovne znamke. Podjetje stežka preživi brez ustrezne komunikacije. Na tak ali drugačen ... Več
Zlati partner

Sony Europe B.V., podružnica v Sloveniji

Dunajska cesta 156, 1000 Ljubljana, Tel: 01 888 8761
Sony Europe B.V. je multinacionalno podjetje za elektroniko s sedežem v Tokiu na Japonskem. V Evropi deluje prek svoje evropske podružnice Sony Europe B.V., ki je prisotna v več ... Več

Mauco d.o.o.

Zalog 2, 6230 Postojna, Tel: 068 642 605
V poslovnem svetu diverzifikacija pomeni razvejanje poslovanja na druge kategorije izdelkov, panoge ali trge. Diverzifikacija je pogosto zaščitna mreža pred izpadom dela v posamezni ... Več

Minevra, Matjaž Kramar s.p.

Krallova 31, 8000 Novo mesto, Tel: 041-649-387
Kaj lahko za vas naredi podjetje Minevra? Živimo v digitalni dobi, kjer prevladuje računalniška in tiskalna oprema. Iskanje sebi primerno opremo je izziv in za mnoge zamudno opravilo. ... Več