Ste pred nakupom pametnega telefona? Ne nasedajte pogosto uporabljenemu triku prodajalcev in proizvajalcev!
Znova se je izkazalo, da je vrednost specifikacij, s katerimi se hvalijo proizvajalci pametnih telefonov, skoraj neobstoječa. Kako drugače bi si lahko razlagali, da pametni telefon s 6 GB RAM ne more tekmovati s pametnim telefonom, ki ima zgolj 2 GB RAM. Takšen je namreč rezultat tako imenovanega Speed testa oziroma testiranja hitrosti delovanja pametnih telefonov pri vsakdanjih opravilih, kot je na primer uporaba aplikacij in iger.
Testi hitrosti delovanja so v tem trenutku nasledili predhodno priljubljene teste vzdržljivosti pametnih telefonov pri padcih. V tem trenutku praktično vsi kakovostnejši pametni telefoni dosegajo visoko vzdržljivost, zato omenjeni testi več niso tako priljubljeni. Nekaj popolnoma drugega pa so testi hitrosti delovanja operacijskih telefonov, saj jasno prikazujejo, da tehnične specifikacije ne pomenijo nič. Vse je odvisno od tega, kako proizvajalec pametnih telefonov kombinira programsko opremo na eni strani in strojno opremo na drugi.
Najnovejši test med sabo primerja OnePlus 3, ki se lahko pohvali s kar 6 GB RAM in iPhone 6S z 2 GB RAM. Video, ki si ga lahko ogledate spodaj, prikazuje serijo odpiranja različnih aplikacij in pri tem meri za to potreben čas. Applov iPhone je za test porabil minuto in 31 sekund. Novi OnePlus 3 pa kar 2 minuti in 13 sekund. Upravljanje delovnega spomina pri OnePlus 3 je tako slabo, da so se ob drugem krogu odpiranja aplikacij iz delovanja v ozadju morale vsebine ponovno naložiti.
Test znova dokazuje, da se pri nakupu ne zanašajte na tehnične specifikacije in ne nasedajte prodajnim taktikam, ki poudarjajo število jeder ali RAM. Oboje namreč na koncu ne pomeni nič, če proizvajalci pametnih telefonov moči, ki je na voljo, niso sposobni izkoristiti v prid tekočega in hitrega delovanja.
Prijavi napako v članku