Pozor glede ponarejenih zunanjih trdih diskov Samsung
Slovenski uporabniki računalniških sistemov smo se nekako navadili, da na spletu ali v trgovinah ne kupujemo cenovno ugodnih računalniških komponent, pa čeprav gre za bolj znane proizvajalce. V številnih primerih se namreč kupljeno blago precej razlikuje od oglaševanega in pričakovanega.
Med uporabniki računalniških sistemov se seveda najdejo tudi taki, ki jih ugodna ponudba računalniških komponent takoj premami. To seveda s pridom izkoriščajo spletni nepridipravi, ki so pred kratkim ponovno stopili v »akcijo«. Na to je širšo spletno skupnost opozoril uporabnik, ki je na kitajski spletni strani kupil trdi disk z »nazivno« kapaciteto 160 GB.
Za nakup zunanjega trdega je uporabnik na spletni strani Taobao odštel borih 28 evrov. Kasneje se je izkazalo, da je bil vanj vgrajen pomnilniški ključ USB kapacitete 128 MB. Ponarejeni zunanji trdi disk se je operacijskemu sistemu Windows dejansko “predstavljal” z občutno večjo kapaciteto, kot jo je v resnici imel. Poleg tega je, ko je zmanjkalo prostora, trdi disk podatke enostavno prepisoval.
Goljufijo je uporabnik ugotovil šele, ko je odprl ohišje zunanjega trdega diska Samsung. Ohišje je bilo namreč profesionalno oblikovano, manipulacija pomnilniškega krmilnika pa je otežila prepoznavo ponaredka. Ker obstaja nevarnost, da bi ponarejeni zunanji trdi diski Samsung lahko zašli na spletno prodajalno novih in rabljenih stvari eBay, dodatna previdnost seveda ne bo odveč.
Prijavi napako v članku