Posodobitve za Windows potrebujejo za namestitev vsaj 8 ur
Posodabljanje operacijskega sistema Windows je lahko “zelo zanimiv” oziroma bolje rečeno frustrirajoč proces. Na nekaterih računalnikih z nameščenimi Windowsi se posodobitve namreč nalagajo tudi do 8 ur in več. Na srečo pa je Microsoft že identificiral ključni dejavnik, zakaj se naprave morda trudijo doseči stanje “popolne posodobitve”.
David Guyer, vodja programov za posodobitve sistema Windows, je v objavi na spletni strani Microsoft Tech Community prek BleepingComputer razložil, zakaj naprava z operacijskim sistemom Windows potrebuje toliko časa, da se uspešno posodobi.
Prvo je obdobje dveh neprekinjenih ur, ko je naprava povezana na na splet. Po izdaji posodobitve jima sledi še šest ur, in sicer po tem, ko je posodobitev izdana za namestitev.
Ta skupni čas osmih povezanih ur zagotavlja, da so vse posodobitve Microsoftovih izdaj za operacijski sistem uspešno nameščene. Guyer pravi, da se čas, ko je naprava vklopljena in povezana z Microsoftovimi storitvami, kot je Windows Update, interno imenuje “posodobi povezljivost”. Osemurno obdobje je zato znano kot “minimalna meritev povezljivosti posodobitev”.
Zagotavljanje, da je Windows vedno posodobljen, je pomembno za vse uporabnike, tako za poslovne kot za zasebne, saj izboljšuje varnost in zanesljivost. Če vaša naprava Windows redno opozarja, da je treba namestiti posodobitve, ali pa traja dolgo, da se dokončajo, je lahko vaša meritev povezljivosti posodobitev pod zahtevanim minimumom. V tem primeru Microsoft spodbuja uporabnike, naj pustijo svoje naprave dlje vklopljene in povezane z internetom. Kot rešitev je priporočljivo, da ga pustite delovati čez noč.
Posodobitve za Windows 11 naj bi bile tudi do 40 % manjše in učinkovitejše, zato se lahko izkaže, da se bo minimalna povezljivost posodobitev zmanjšala.
Prijavi napako v članku