Petletnik z brezplačno igro očetu zapravil 2 tisoč evrov
Tablični računalnik Apple iPad lahko uporabljamo tako za nekoliko resnejša opravila (na primer prebiranje službene pošte) kot za številna zabavna opravila, med katera zagotovo spada tudi igranje iger. Zaradi tega so tablice podjetja iz Cupertina zelo priljubljene tudi pri malčkih, na spletni prodajalni App Store pa je zanje na voljo na tisoče brezplačnih iger. Čeprav so igre brezplačne, lahko z nakupom raznih pomagal zapravimo pravo malo premoženje, kar je pred kratkim na lastni koži spoznal nek Američan, ki je svojemu petletnemu sinu zaupal tablični računalnik iPad.
Ker je bila igra za petletnika nekoliko pretežka, je malček kaj hitro ugotovil, da lahko z nakupom »pomagal« hitreje napreduje kot brez njih. Ker je imel oče na tabličnem računalniku shranjene vse potrebne podatke za opravljanje spletnih nakupov, je malček skupno opravil kar 19 nakupov in s tem bančni račun očeta obremenil za preračunanih dva tisoč evrov. Malček je s pomočjo pomagal igro zlahka dokončal, oče pa je ob prejemu zasoljenega računa kakopak skorajda onemel.
Če tudi vi vašim malčkom »posojate« tablični računalnik ali pametni mobilni telefon za igranje računalniških iger, prej preverite, da malček nima možnosti, da bi lahko preko mobilne naprave opravljal nakupe v vašem imenu. Najbolj varno pa bo, da podatke o vaši plačilni kartici ne shranjujete neposredno v mobilno napravo, saj boste s tem preprečili marsikatero nevšečnost. Malčka lahko razveselite tudi tako, da mu od časa do časa kupite kakšno igro za nekaj evrov, saj te ponavadi ponujajo boljšo igričarsko izkušnjo od brezplačnih in niso opremljene z nadležnimi reklamnimi oglasi.
Prijavi napako v članku