Panda Software sodeluje v blogovskem maratonu
Panda Software je sodelovala v blogovskem maratonu, ki ga organizira European Schoolnet, koordinator Insafea (European Safer Internet Network) za praznovanje dneva varnega interneta (Safer Internet Day) 6. februarja. Blog letošnjega leta se osredotoča na multikulturo in priložnosti, ki jih internet ponuja v tem obdobju. Panda Software sodeluje s spletnim mestom na portalu organizacije (www.saferinternet.org). Pandino spletno mesto ponuja brezplačna orodja in informacije za zaščito pred grožnjami z interneta. Sodelavec iz Pande Software bo sodeloval tudi kot moderator bloga tega dogodka.
Letos bo sodelovalo več kot 40 držav. Evropska komisarka za informacijsko družbo in medije Viviane Reding je ponovno pokrovitelj tega dogodka, katerega glavna aktivnost je blogovski maraton. Načrt blogovskega maratona je, da začnejo objavljati avstralski udeleženci, potem pa se med dnevom pridružujejo ostale države, dokler ne uspejo združiti uporabnikov iz vsega planeta.
Letos ne bodo sodelovale le organizacije in podjetja, ampak tudi več sto otrok. Več kot 200 šol iz 25 držav po svetu je sodelovalo v tekmovanju, ki se je začelo oktobra 2006. Tekmovanje je sestavljalo ustvarjanje projektov, ki bi pripomogli k varnejšemu internetu na eno od treh tem: e-zasebnost, netiquette (pravila obnašanja v klepetih, ipd.) in moč slike. Vsi ustvarjeni projekti so dostopni na spletnem mestu blogovskega maratona.
Da bi se naučili več o tem, kako mladi uporabljajo internet in mobilne telefone, je Insafe v zadnjih dveh mesecih zbiral podatke prek spleta (http://insafe-survey.eun.org/). Rezultati so dostopni na spletnem mestu Insafea (www.saferinternet.org) skupaj z drugimi materiali, koristnimi za starše, učitelje, da bi otrokom zagotovili varno uporabo interneta.
V nekaterih državah je bil organiziran poseben dogodek za dan varnejšega interneta. V Sloveniji je več sto mladih predstavljalo umetniške projekte o internetni varnosti, nacionalna televizija pa je predvajala posnetke o internetni varnosti.
Prijavi napako v članku