Označevanje del, pripravljenih z umetno inteligenco
Umetna inteligenca nam je lahko v pomoč, lahko pa predstavlja tudi grožnjo. Ameriški zakonodajalci zato razmišljajo o načinu, kako bi zagotovili prepoznavo del, izdelanih s pomočjo umetne inteligence.
Umetna inteligenca, povezana z orodji za urejanje slik, nudi odličen način za njihovo izboljšanje. Živimo namreč v svetu, polnem digitalnih fotografij. Vsako leto jih posnamemo na tisoče. Digitalne fotografije so torej pomemben del naših življenj. Orodja za izboljšanje slik pa so še posebej pomembna za posameznike, ki se ukvarjajo na primer z družbenimi omrežji.
Umetna inteligenca je lahko v pomoč, lahko pa predstavlja tudi grožnjo – na primer, ko je uporabljena za izdelavo lažnih slik, fotografij in videoposnetkov. Ker to postaja vse bolj pogosta praksa – ne le kot nekakšen hobi, temveč tudi med spletnimi kriminalci, so se morali vmešati zakonodajalci. Tako kot v Evropi, tudi v Kaliforniji v ZDA zdaj razmišljajo o večjem številu zakonov, ki naj bi pravno »uredili« področje uporabe umetne inteligence.
Ameriški zakonodajalci razmišljajo o načinu, kako bi zagotovili prepoznavo del, izdelanih s pomočjo umetne inteligence. Tu naj bi šlo za posebno označevanje videoposnetkov, fotografij, slik in drugih del, ki so bile ustvarjene na ta način. Za ta namen bi lahko bil uporabljen poseben vodni žig, ki bi bil obvezen za vse ponudnike orodij, ki temeljijo na umetni inteligenci.
Označevanje del, izdelanih s pomočjo umetne inteligence, naj bi koristilo predvsem običajnim uporabnikom, ki bi lahko na ta način enostavno prepoznali dela, ki jih ni izdelal človek.
Prijavi napako v članku