Microsoft razkril tančico skrivnosti o Windowsu 8
Podjetje Microsoft je obiskovalce sejma Consumer Electronics Show 2012 prijetno presenetilo s predstavitvijo delovanja prihajajočega operacijskega sistema Windows 8. Tu je bilo mogoče tako uradno kot neuradno izvedeti veliko podrobnosti o operacijskem sistemu, ki naj bi korenito spremenil način dela tako z osebnimi in prenosnimi računalniki kot tablicami. Microsoft je med drugim razkril tudi predviden datum poskusne (beta) in prodajne različice Oken 8.
Microsoft je obiskovalcem sejma CES 2012 predstavil delovanje zgodnje razvojne različice operacijskega sistema Windows 8 (gradnja 8175). Ta naj bi bila po ocenah poznavalcev tudi zadnja razvojna inačica pred predstavitvijo prve poskusne različice (beta) Oken 8. Ta naj bi bila na voljo za prenos že v mesecu februarju. To naj bi bilo že mogoče namestiti še na računalniške sisteme, ki so opremljeni z energijsko varčnimi procesorji ARM. Tu naj bi bilo mogoče, poleg mobilnih, poganjati še aplikacije, namenjene običajnim računalniškim sistemom.
Prve računalniške sisteme, opremljene z operacijskim sistemom Windows 8, naj bi v prodajo ponudilo podjetje Asus. To naj bi se zgodilo še pred koncem leta. Microsoft je zagotovil, da tu ne bo uporabil varnega zagona, ki bi preprečeval poganjanje alternativnih operacijskih sistemov na računalnikih, s prednameščenim operacijskim sistemom Windows 8. To žal ne bo veljalo za tablice. Na nje namreč ne bo mogoče namestiti odprtokodnih operacijskih sistemov, kot je na primer Android.
Operacijski sistem Windows 8 se bo lahko pobahal še s sistemom, ki bo poskrbel za samodejno upravljanje s programsko opremo. To pomeni, da nam programov ne bo več potrebno zapirati, saj jih bodo Okna sama in to glede na njihovo uporabo in razpoložljivega pomnilnika. Microsoft bo v prihajajoči operacijski sistem Windows 8 vključil še vrsto uporabne programske opreme. Tu bomo našli program za upravljanje z glasbo, filmskimi posnetki in slikami, koledar, program za enotni dostop do lokalnih in oblačnih fotografij ter centralno vozlišče za vse vrste komunikacij. Ni slabo za operacijski sistem, a ne?
Prijavi napako v članku