Microsoft pomaga hekerjem?
Pretirana naivnost zaposlenih v podjetju Microsoft naj bi precej olajševala delo piscem škodljivih programskih kod. Ko namreč podjetje iz Redmonda na svoji spletni strani uporabnikom svetuje, katere datoteke, mape in razširitve izključiti iz sistema protivirusnih rešitev z namenom povečanja odzivnosti računalniškega sistema, s tem pravzaprav daje nepridipravom zlata vredne informacije kje napasti.
Na to nas opozarjajo specialisti za informacijsko varnost vodilnega ponudnika protivirusnih rešitev Trend Micro. Ti so namreč v obsežni raziskavi ugotovili, da se kar precejšen del škodljivih programskih kod »skriva« prav v tistih datotekah, mapah in razširitvah, ki naj bi jih uporabniki izključiti iz sistema protivirusnih rešitev. To so specialisti za informacijsko varnost podjetja Trend Micro zasledili predvsem pri operacijskih sistemih Windows Server 2003, Windows 2000 in XP.
Pretirana naivnost zaposlenih v podjetju Microsoft se je pred časom pokazala tudi pri dajanju nasvetov za postavitev domenskih krmilnikov v strežniških operacijskih sistemih Windows Server 2003 in Windows 2000. Ti so namreč na njihovi spletni strani objavili, katera vrata naj bi bila povsem »varna« in jih potemtakem ni potrebno nadzirati. Microsoftove nasvete za optimizacijo delovanja strežnikov pa seveda nepridipravi kaj hitro spremenijo v ranljivost.
Prijavi napako v članku