Mafija izkorišča prednosti interneta
Pisci škodljivih kod so spremenili svoje cilje in modele operacij. Na drugi strani, glede na trende, odkrite v zadnjih nekaj mesecih, se potrjuje, da je največ škodljivih kod kreiranih z namenom pridobivanja finančne koristi. Vendar pa se namesto le ene škodljive kode, ki se hitro razširi po tisočih računalnikih, sedaj uporablja veliko različnih variant. Zadnji tak primer je črv Kelvir. Njiegova taktika vključuje zasičenost kibernetskega prostora z velikim številom variant iste kode v manj kot sedmih dneh. To povzroča številne težave obema varnostnima družbama, ki sta razvili veliko število cepiv in tudi uporabnikom, ki težko ujamejo čas za sprotne posodobitve svojih varnostnih aplikacij za boj proti njim. Kot rezultat tega računalnik z lahkoto postane žrtev ene od mnogih novih škodljivih kod.
Pravi cilj, ki mu sledi črv Kelvir, je presneti druge škodljive kode v računalnik, predvsem omenjene ‘botse’. ‘Bots’ so avtomatski trojanci, ki izvajajo aktivnosti na osnovi ukazov od zunaj, na daljavo. Hecker lahko to s pridom uporabi za izvajanje cele vrste akcij na okuženem računalniku, kot so kraja zaupnih podatkov, lansiranje napadov na sistem računalnika, ustvarjanje anonimnih reklamnih sporočil, itd.
Nekatere družbe so izsiljevale organizirane skupine hekerjev, z grožnjami po blokadi njihovih IT sistemov, če ne izpolnijo njihovih zahtev, ki so običajno finančne narave. Tovrstne aktivnosti so večinoma izvedene v družbah, ki se ukvarjajo z elektronsko propagando ali z internetnimi storitvami. E-revija Rense.com je sporočila, da ji je hekerska mafija ponudila “zaščito” za celo vrsto spletnih strani v Veliki Britaniji v zameno za 50.000 dolarjev letno.
Prijavi napako v članku