Računalništvo, telefonija
04.11.2016 10:02
Posodobljeno 7 let nazaj.

Deli z drugimi:

Share

Lenovo z novim dobičkonosnim četrtletjem in vrhunskimi kadri

Lenovo z novim dobičkonosnim četrtletjem in vrhunskimi kadri
Lenovo z novim dobičkonosnim četrtletjem in vrhunskimi kadri

Družba Lenovo je danes objavila poslovne rezultate za drugo poslovno četrtletje 2016/2017, ki se je za podjetje končalo konec septembra. Družba je ustvarila za 11,2 milijarde ameriških dolarjev prihodkov oziroma 8 odstotkov manj kot v enakem obdobju leto pred tem, a 12 odstotkov več kot v preteklem četrtletju. Lenovo je ob tem ustvaril za 168 milijonov ameriških dolarjev dobička (pred obdavčitvijo).

Dobro poslovanje je družba Lenovo dosegla v za industrijo izzivov polnem obdobju – prodaja računalnikov in tablic po svetu nazaduje, medtem ko področju pametnih telefonov in strežnikov izkazujeta le skromno rast.

“Tržne razmere ostajajo zaostrene, a smo dosegli pozitivne rezultate. Ohranili smo položaj vodilnega proizvajalca računalnikov in dobičkonosno poslovanje. Oddelek mobilnih rešitev je prav tako prodal več izdelkov in izboljšal maržo, medtem ko se oddelek strežnikov uspešno sooča z izzivi panoge. V podjetje smo pripeljali nekaj najboljših ljudi v industriji in tako okrepili vodstveno ekipo. Zaupamo v lastno vizijo, strategijo in sposobnosti, s katerimi bomo dosegli nove mejnike,” je povedal izvršni direktor družbe Lenovo Yang Yuanqing.

Trije novi vodilni sodelavci

Lenovo je danes objavil tudi okrepitve v vodstvu. Izvršni podpredsednik in predsednik oddelka podatkovnih centrov (DCG) je postal Kirk Skaugen, ki je pred tem deloval kot vodja oddelka podatkovnih centrov in povezanih sistemov v podjetju Intel. Nova direktorica pravne službe podjetja je postala Laura Quatela, bivša podpredsednica službe za intelektualne pravice v podjetju Alcatel-Lucent ter svetovalka v podjetju Eastman Kodak. Tehnološki direktor podjetja pa je postal dr. Yong Rui, ki je bil pred tem področni vodja raziskav za azijsko regijo v družbi Microsoft.

Poslovni pregled

Področje računalništva, poimenovano PC and Smart Device Business Group (PCSD), ki ustvari večinski delež prihodkov družbe Lenovo, saj je v obravnavanem četrtletju ustvarilo 7,8 milijarde ameriških dolarjev prihodkov in 405 milijonov USD dobička pred obdavčitvijo (+3,0 %), ostaja ena ključnih kategorij poslovanja. Lenovo je z 21,5-odstotnim tržnim deležem ostal največji proizvajalec računalnikov na svetu (že 14. četrtletje zapored), prodajo je okrepil v vseh regijah z izjemo azijsko-pacifiške regije. V omenjenem četrtletju je prodal 14,5 milijona računalnikov (+3,2 %), čeprav je v obravnavanem četrtletju trg nazadoval za 4,8 %. Trg tabličnih računalnikov je v drugem četrtletju upadel za 14,7 %, Lenovo pa se je odrezal nekoliko bolje od povprečja panoge, dobre obete podjetju daje predvsem 19-odstotna rast prodaje tablic na Kitajskem.

Mobilni izdelki in rešitve, za katere skrbi oddelek Mobile Business Group (MBG), predvsem pametni telefoni Lenovo in Motorola, so ustvarili dve milijardi dolarjev prihodkov. Glede na preteklo leto je rezultat nazadoval za 12 odstotkov, predvsem na račun manjšega obsega prodaje pametnih telefonov. V primerjavi s prejšnjim četrtletjem se je prodaja pametnih telefonov povečala za petino, posebej dobro trgi po svetu sprejemajo mobilne telefone Moto (+40 %), predvsem modele iz družine G in pred kratkim v Sloveniji predstavljeno družino Moto Z in dodatke Moto Mods.

Poslovne rešitve, ki jih trži oddelek Data Center Business Group (DCG), so ustvarile 1,1 milijarde dolarjev prihodkov oziroma 8 odstotkov manj kot v primerljivem lanskem obdobju. Lenovo je na področju strežnikov še okrepil vodstvo na Kitajskem in v Latinski Ameriki, kjer je prihodke povečal za 7 oziroma 12 odstotkov. Omenjeni oddelek, ki predstavlja 16 odstotkov prihodkov podjetja, je sicer posloval negativno, izguba iz poslovanja pred obdavčitvijo je znašala 141 milijonov USD.

Regijski pregled

V regiji EMEA je prodaja izdelkov Lenovo v drugem poslovnem četrtletju 2016/2017 zabeležila 14-odstotni padec ob 2,7 milijarde ameriških dolarjev prihodkov. Poslovni rezultat so zaznamovali upad prodaje računalnikov, ki je tudi posledica slabših valutnih razmerij ter krepitev prodaje mobilnih naprav na račun novih modelov. Regija EMEA sicer predstavlja 24 odstotkov vseh prihodkov družbe. Lenovo je še naprej vodilni proizvajalec računalnikov v številnih državah regije EMEA


Prijavi napako v članku

Članek je pripravljen v sodelovanju s partnerjem LENOVO TECHNOLOGY B.V. AMSTERDAM
Za več informacij so vam na voljo pri LENOVO TECHNOLOGY B.V. AMSTERDAM
Ob kontaktu povejte, da ste objavo zasledili v Računalniških novicah.

Francois Bornibus bo novi predsednik regije EMEA v Lenovu

Želite biti obveščeni o novostih, ki jih pripravljamo s partnerjem LENOVO TECHNOLOGY B.V. AMSTERDAM? Vpišite svoj e-mail in se prijavite na BREZPLAČNE e-novice, od katerih se lahko kadarkoli odjavite.




Kaj berejo drugi?

Partnerji Računalniških novic Prikaži vse

InfoQ d.o.o., informacijske rešitve

Cankarjeva cesta 6a, 8330 Metlika, Tel: 041 630 449
Podjetje InfoQ d.o.o. razvija programske rešitve za proizvodna podjetja, ki potrebujejo SCADA (Supervisory Control and Data Acquisition) in MES (Manufacturing Execution System) skupaj ... Več

MegaSbajt, Sebastjan Sumina s.p.

Pot za Stan 16, 1351 Brezovica pri Ljubljani, Tel: 041 241 455
MegaSbajt je mlado podjetje, ki je ambiciozno pristopilo k izvajanju računalniških storitev in prodaje na področju informacijske tehnologije. Na podlagi strokovno in hitro izvedenih ... Več
Bronasti partner

BIROMATIK NT d.o.o.

Ulica Staneta Severja 18, 2000 Maribor, Tel: 02 300 03 60
Storitve podjetja Biromatik NT Prednosti BIROMATIK-a so v izdelavi »butičnih programskih produktov«. To so specialne rešitve po želji uporabnikov. Vsaka stranka, ne glede ... Več
Zlati partner

Enaa / Gambit trade d.o.o.

Savska cesta 3a, 1000 Ljubljana, Tel: 01 437 63 33
Gambit trade d.o.o. je eno najstarejših in uspešnejših računalniških podjetij pri nas. S svojo inovativnostjo premikajo meje. Tako so že leta 1999 postavili tudi Enaa prvo spletno ... Več