Katere aplikacije so “krive” za kratko avtonomijo telefona?
Ste naveličani polnjena pametnega mobilnega telefona Android vsako noč? Kratka avtonomija delovanja je stalno prisotna težava lastnikov sodobnih pametnih mobilnih telefonov. Pogosto je avtonomija delovanja celo krajša od enega dneva. To posebej drži v primeru, ko telefon nenehno uporabljamo ali pa v ozadju deluje mobilna aplikacija, čeprav bi morala biti ta povsem neaktivna.
Ameriško podjetje pCloud, ki ponuja shranjevanje v oblaku, je opravilo raziskavo o tem, katere aplikacije pripomorejo k hitrejšemu praznjenju baterije. Presenetljivo je, da je Facebook sicer visoko, a ne na prvem mestu, njegovega Messengerja pa sploh ni na seznamu 50 aplikacij. Po največji porabi baterije na prvem mestu najdemo priljubljeno fitnes aplikacijo Fitbit, ki obenem zavzame tudi največ pomnilniškega prostora.
Na vrhu seznama največjih “morilcev” baterij sta tudi Skype in Uber. Nič manj nedolžna niso nekatera družbena omrežja in aplikacije, namenjene izmenjavi sporočil. Med njimi najdemo mobilne aplikacije, kot so Facebook, Instagram, Snapchat, WhatsApp, YouTube in LinkedIn. Omenjene aplikacije v ozadju povprečno “zavrtijo” 11 procesov, ki jih uporabnik ne vidi, med njimi pa večinoma uporabljajo tiste, ki porabijo največ baterije, in sicer spletno kamero, sistem za določanje lokacije, mikrofon in brezžično povezavo Wi-Fi.
Prijavi napako v članku