Računalništvo, telefonija
06.07.2015 08:36

Deli z drugimi:

Share

Kako upravljati uporabnike s posebnimi dovoljenji?

Izvedba strategije omejenih dostopov do informacijskega sistema podjetja ali organizacije je kompleksna in časovno zahtevna naloga. IT oddelki zato za lažje doseganje ciljev med sabo pogosto uporabljajo in delijo gesla z vrhovnim administratorskim dostopom. S tem pa je povezana cela vrsta težav. Primerno upravljanje nivojev dostopov ni več le sistem za lajšanje nespečih noči vodij, temveč postaja tudi zakonska zahteva.
Kako upravljati uporabnike s posebnimi dovoljenji?
Kako upravljati uporabnike s posebnimi dovoljenji?

Podjetjem in organizacijam je lahko v veliko pomoč robusten sistem za upravljanje z dostopi in administrativnimi pravicami. Ta mora nuditi preglednost potrebnih pravic, zmanjšati uporabo deljenih računov, vsebovati metodo za preverjanje privilegijev posameznih računov ter imeti metodo za nadzor uporabe teh pravic.

V ADM Adriji nudijo rešitev, zasnovano na napravi, na kateri tečeta dve programski opremi z enotnim upravljanjem prek spletnega vmesnika.

Quest One Privileged Password Manager avtomatizira in zavaruje celoten proces izdajanja administratorskih računov potrebnih za izvajanje aktivnosti na posameznih sistemih. Sistem se drži natančnega procesa za dodeljevanje in upravljanje z gesli (slika). Na primer, ko uporabnik zahteva povišane pravice za opravljanje svojih nalog, je ta zahtevek odobren glede na pravila, določena v produktu, in potrditev odgovorne osebe. Sistem omogoča tudi programske klice s katerimi je možno zamenjati statično zapisana gesla v programih in skriptah. Celotna rešitev se lahko integrira v obstoječe okolje v podjetju (AD, LDAP).

Quest One Privileged Session Manager omogoča nadzor nad sejami vseh uporabnikov, ki se povezujejo na kritične sisteme. Je centralno mesto za dodajanje in omejevanje dostopov, pregled aktivnih sej, snemanje vseh aktivnosti, obveščanje o preteku določenih omejitev za trajanje sej (časovnih ali funkcionalnih) ter prekinjanje in zaključevanje aktivnih sej. Vse povezave potekajo prek QPSM posredniškega (proxy) strežnika, ki poskrbi, da uporabniki nimajo direktnega dostopa do sistemov in so zaščiteni pred grožnjami (virusi, črvi, direktni napadi, DOS napadi …). Sistem omogoča tudi avtomatsko prijavo brez poverilnic (uporabniškega imena in gesla). Vsaka aktivnost vključno s premiki miške in vsi vnosi tipkovnice so posneti za kasnejši pregled.

V ADM Adria omogočajo celovito rešitev namestitve obeh programov. Nudijo vam predstavitev, teste, instalacije, implementacije, vzdrževanje sistemov, izobraževanje in svetovanje.


Prijavi napako v članku

Povezave

Članek je pripravljen v sodelovanju s partnerjem ADM ADRIA d.o.o.
Za več informacij so vam na voljo pri ADM ADRIA d.o.o.
Ob kontaktu povejte, da ste objavo zasledili v Računalniških novicah.

Kako in kje začeti za večjo varnost podatkov?

Želite biti obveščeni o novostih, ki jih pripravljamo s partnerjem ADM ADRIA d.o.o.? Vpišite svoj e-mail in se prijavite na BREZPLAČNE e-novice, od katerih se lahko kadarkoli odjavite.




Kaj berejo drugi?

Partnerji Računalniških novic Prikaži vse

REMIS d.o.o.

Letališka cesta 32, 1000 Ljubljana, Tel: 01 521 13 18

TMSA.PINTAR d.o.o.

Podsabotin 47, 5211 Kojsko, Tel: 041 695 667
Zlati partner

GERI COMPUTER d.o.o., Notesniki.si

Titova cesta 49, 2000 Maribor, Tel: 051 444 252
Iščete odlično računalniško trgovino, ki vas lahko postreže tako osebno kot tudi na spletu? Računalniško trgovino, ki se lahko pohvali s portfeljem (namiznih in prenosnih) ... Več
Diamantni partner

ADM ADRIA d.o.o.

Prvomajska ulica 17, 3000 Celje, Tel: 05 925 19 55
O nas Večina podjetij se ustanavlja zaradi poslovne ideje, prodajnega koncepta ali pa zaradi potrebe po formaliziranju opravljanja poslovnih aktivnosti. Na primeru družbe ADM-Adria, ... Več