Kako se napredni sistem Google Fuchsia obnese na pametnem zvočniku Nest Hub?
Nedavno smo poročali, da je pametni zvočnik Google Nest Hub postala prva naprava, na katero so namestili prvo različico Googlovega operacijskega sistema Google Fuchsia. Google Nest Hub je sicer nadvse uporaben izdelek. Ta je po eni strani pametni zvočnik, po drugi pa pametni zaslon. To pomeni, da nam lahko prikaže vreme, koledar, prevozne linije, najljubše fotografije, ali pa želeni video na portalu YouTube. Poleg tega lahko za nameček digitalnemu asistentu Google Assistant postavimo kakršnokoli vprašanje.
Ker je sistem Google Fuchsia na pametnem zvočniku Nest Hub požel veliko zanimanja, so ga v praksi preizkusili zanesenjaki spletnega portala 9to5google. Ti so novi operacijski sistem podjetja Google primerjali s prirejeno različico operacijskega sistema Linux (castOS), ki je privzeto nameščen na zvočniku Nest Hub. Prve meritve so pokazale, da so razlike med operacijskima sistemoma praktično nične, saj sta oba enako odzivna. Poleg tega sta grafična vmesnika, vključno z zaslonsko sliko, animacijami in način dostopa, povsem enaka.
Preizkus zanesenjakov spletnega portala 9to5google je bil objavljen na portalu YouTube, in sicer na spletni povezavi https://www.youtube.com/watch?v=8GGSy1c8D7k. Čeprav Googlov operacijski sistem Fuchsia na videz ne prinaša vidnejših prednosti, bi ga v bližnji prihodnosti lahko namestili na bogato paleto naprav. To vključuje tako pametno ročno uro kot pametni mobilni telefon ali celo namizni računalnik. Prepričani smo, da je to zagotovo le še vprašanje časa.
Prijavi napako v članku