Kako dostopati do vsebine spletne strani WikiLeaks?
Julian Assange je ustanovitelj spletne strani WikiLeaks. Ta se je zapisala v zgodovino kot spletna stran, namenjena razkrivanju bolj ali manj tajnih dokumentov. Pika na i je bilo nedavno razkritje ameriških depeš. Njihova izjemno sporna vsebina namreč še vedno močno odmeva tako po svetu kot pri nas.
Zloglasna spletna stran WikiLeaks je po objavi tajnih depeš oziroma dokumentov ameriških ambasad postala tarča ameriških vladnih hekerjev. Poleg tega so spletni strani WikiLeaks gostovanje odrekli Amazon, PayPal in ponudniki storitev DNS. Čeprav je spletna stran WikiLeaks na njenem domačem naslovu že dalj časa nedostopna, to na srečo še ne pomeni, da se do objavljenih dokumentov ni mogoče dokopati.
Kolikor vas zanima vsebina tajnih depeš oziroma dokumentov ameriških ambasad, se odpravite na spletno stran http://mirror.wikileaks.info/. Tu je namreč na voljo spisek vseh naslovov spletne strani WikiLeaks. Čeprav so nekateri spletni naslovi zaradi napadov nedosegljivi, drugi delujejo povsem normalno.
Tajne depeše ameriških ambasad so dosegljive celo na spletnih straneh, na kateri si uporabniki izmenjujejo bolj in manj legalne datoteke (na primer The Pirate Bay). Te najdemo pod ključno besedo »wikileaks cablegate«. Ker gre tu za spletne strani z nelegalno vsebino, priporočamo ustrezno zaščito pred škodljivimi programskimi kodami. Poleg tega priporočamo še namestitev programa PeerBlock, ki vas bo ščitil pred vohunjenjem ameriških in drugih protipiratskih organizacij. Program je na voljo za brezplačen prenos na strani http://www.peerblock.com/.
Prijavi napako v članku