Je čas uporabe telefonov že presegel vse meje?
Danes si življenje brez pametnega mobilnega telefona že težko predstavljamo, saj ga na vsakem koraku uporabljamo tako za opravljanje dela kot za kratkočasenje. Nedavno opravljena raziskava s strani podjetja Counterpoint Research pa je pokazala, da te naprave uporabljamo iz dneva v dan več. Več kot polovica anketirancev je namreč priznala, da pametni mobilni telefon dnevno uporablja več kot pet ur, kar je precej več kot pred letom.
Raziskava podjetja Counterpoint Research je še pokazala, da več kot četrtina uporabnikov uporablja pametni mobilni telefon več kot sedem ur na dan. Še bolj zanimivo pa je to, da mobilne telefone uporabljajo več uporabniki v državah v razvoju kot v razvitih državah. To je po vsej verjetnosti povezano tudi s tem, da v državah v razvoju so pametni mobilni telefoni pogosto edina dostopna točka v svetovni splet, saj običajni internet za namizne in prenosne računalnike ni na voljo oziroma je pogosto prepočasen za uporabo.
Pametni mobilni telefoni se seveda najpogosteje uporabljajo za brskanje po svetovnem spletu, za igranje računalniških iger, za glasovne klice in neposredno sporočanje, pri čemer tu prevladujejo aplikacije, kot so WhatsApp in Messenger. V poprečju uporabniki pametni mobilni telefon zamenjajo vsakih 21 mesecev, pri čemer so uporabniki v razvitih državah za napravo pogosto pripravljeni plačati več. V Avstraliji in Nemčiji je večina anketirancev za novi pametni mobilni telefon pripravljena plačati več kot 340 evrov, tretjina vprašanih pa kar 420 evrov, pri čemer je trg telefonov trenutno vreden okoli 310 milijard evrov.
Prijavi napako v članku