Inovativna delavnica za študente računalništva in informatike ter elektrotehnike.
Halcom že vrsto let sodeluje s slovenskimi fakultetami in tako študente spodbuja k samostojnemu raziskovalnemu delu in s tem prispeva k izboljšanju sodelovanja med visokim šolstvom in gospodarstvom. Tokrat se je Halcom povezal z mednarodnim društvom študentov elektrotehnike in računalništva EESTEC in v oktobru pripravlja posebno celotedensko brezplačno delavnico, namenjeno slovenskim in tujim študentom informatike ali elektrotehnike. Ti bodo deležni intenzivnega skupnega dela, predvsem pa ga bodo nadgradili na področjih »gamification«-a, spoznavanja platform e-banke in m-banke, varnosti, inovacijskih procesov, spletnih storitev (REST, SAOP, XML, Json) itd.
V Halcomu se zavedajo, da je delo z mladimi poglavitna komponenta razvoja, zato vabijo študente, da se prijavijo na delavnico Money Talks!, ki bo potekala v prostorih Halcoma d.d. na Tržaški cesti 118 v Ljubljani. Delavnica se bo odvijala med 4. in 12. oktobrom 2014, prijave na delavnico, za katero je obrazec dostopen na spletni strani http://moneytalks.eestec-lj.org/, sprejemajo do 28. 8. 2014.
Na delavnico so vabljeni študentje smeri računalništvo in informatika ter elektrotehnika z dobrim znanjem angleščine. Zaželeno je tudi dodatno znanje in izkušnje iz vsaj enega od naštetih programskih jezikov: JAVA, HTML, JavaScript. Izbranim študentom bodo brezplačno omogočili tudi spoznavanje delovnega procesa v Halcomu ter s tem tudi spoznavanje ključnih ljudi, ki so odgovorni za posamezne veje produktov. V tednu intenzivnega izobraževanja bodo študentje pridobili izkušnje pri kreiranju in predstavljanju lastne ideje in svoje veščine izpopolnjevali ob celotedenskem mentorstvu najvišjega Halcomovega menedžmenta. Študentje bod imeli možnost opravljanja prakse v Halcomu d.d. v naslednjem šolskem letu, skupina, ki bo razvila najboljši prototip, bo prejela tudi posebno nagrado.
“Delavnica je za študente izvrstna priložnost, da pridejo v stik z dobrim zaposlovalcem. Za podjetje pa, da identificira kakovosten kader prihodnosti. Sodelovanje med visokim šolstvom in gospodarstvom je vitalnega pomena, če želimo, da postanejo slovensko znanje in z njim podjetja inovativnejša in prodornejša. Hkrati pa z novim znanjem ter idejami pripomoremo k večji konkurenčnosti slovenskih podjetij na globalnem trgu,« pravi Primož Zupan, Idea manager v Halcom Studio.
Prijavi napako v članku