Hibridno delovno okolje – produktivnost in sodelovanje tudi zunaj pisarne
Danes se podjetja bolj kot kadarkoli prej trudijo opolnomočiti zaposlene, da bodo lahko in da bodo znali delovati proaktivno in sodelovalno – in da bodo svoje delo varno opravljali iz različnih lokacij. Da bi to dosegli, moramo delo organizirati po različnih scenarijih. Delodajalec mora spremljati in nadzorovati stroške dela in varnost na delovnem mestu ne glede na to, ali zaposleni dela v pisarni, na daljavo ali v prostorih za skupno delo (coworking). Pri tem se pojavljajo izzivi na naslednjih področjih:
- Delovni tok in sodelovanje: večina interakcij poteka v spletnem okolju, kar lahko močno vpliva na procese, če zaposleni nimajo na voljo pravih orodij, saj morajo biti informacije dostopne kjerkoli in kadarkoli.
- Upravljanje naprav: upravljanje naprav na daljavo se razlikuje od tradicionalne pisarniške opreme in infrastrukture, potreba po povezanosti naprav je mnogo večja.
- Informacijska varnost: potreben je natančen varnostni pregled, ki izpostavi ranljivosti sistema (posnetek stanja, optimizacijo in spremljanje).
- Avtomatizirani procesi so ključnega pomena pri zagotavljanju boljše učinkovitosti zaposlenih, ki delajo na daljavo, a mnogo procesov še vedno vključuje papirne dokumente, kar otežuje sočasno upravljanje digitalne in papirne pisarne.
- Sledenje stroškom tiskanja zunaj pisarne: če zaposleni med delom na daljavo tiskajo dokumente poslovne in zasebne narave, je potrebno ločevanje stroškov.
Za podjetniška okolja je zasnovana Canonova platforma Cloud Workspace Collaboration, ki je namenjena optimiziranju avtomatiziranih poslovnih procesov. Podjetjem po vsem svetu nudi potrebno fleksibilnost in konkurenčno prednost.
Z uporabo platforme Cloud Workspace Collaboration, ki podpira sodelovanje v delovnem okolju v oblaku, lahko podjetja rešitve za avtomatizacijo procesov s pridom uporabijo pri obdelavi prejetih in izdanih računov, upravljanju pogodb in digitalizaciji kadrovske službe, kar jim pomaga vzpostaviti napredno delovno okolje.
“Delovni tok samodejnega prejema, potrditve in odobritve računov organizacijam omogoča, da lahko svoje dejavnosti glede obdelave obveznosti do dobaviteljev skrajšajo za do 50 %. Poleg tega zmanjšujejo zamude, povezane z logistiko procesov, ki so pri delu od doma običajne ter znatno izboljšajo poslovne aktivnosti, povezane z obvladovanjem vsebin,” pove Gorazd Gornjec, direktor podjetja COPIA BIRO d.o.o., ki je največji Canon partner v Sloveniji na področju rešitev za tiskanje in upravljanje dokumentov.
Več o rešitvah za povezano, varno in avtomatizirano hibridno okolje preberite na www.copia-biro.si/hibrodnodelovnookolje (P.R.)
Prijavi napako v članku