Novi ikoni za Gmail in Koledar – kako sta videti?
Končuje se dolgo obdobje Gmaila, ki ga je zaznamovala vsem dobro znana rdeče-bela kuverta. Ta si je, kot kaže, zaslužila počitek, nadomestila pa jo bo večbravna ikona, ki bo poskrbela, da bo Gmail bolj v skladu z ostalimi Googlovimi modernimi dizajni logotipov. Vse te krasijo pisane barvne kombinacije, kar bo odslej prisotno tudi pri Gmailu. Novi logo sicer še vedno močno spominja na staro kuverto, vendar pa je vseeno glavna karakteristika novega dizajna ta, da gre zgolj za črko “M” na belem ozadju.
Novi dizajn logotipa je Google pripravil tudi za svojo storitev Koledar (Calendar), ki je bila ena tistih aplikacij, ki do zdaj še ni uporabljala večbarvne palete. Kot lahko vidimo na sliki, se je Google odločil za kvadratno, pisano kombinacijo, manjše osvežitve pa so vidne tudi v primeru aplikacij Google Drive, Docs in Meet.
Glede na to, kako slabo ljudje reagiramo na takšne in podobne dizajnerske spremembe – kljub temu, da te nimajo nobenega vpliva na funkcionalnost storitve – pričakujemo malo morje pritožb in kritik, ko se bodo začele posodobitve na telefonih in spletnih straneh. Morda je Googlova dizajnerska poteza sicer res osvežujoča, vendar pa je po drugi strani zdaj tudi težje takole na hitro razločiti med ikonami Googlovih aplikacij na domačem zaslonu. Google za zdaj tudi ni uradno naznanil, kakšna je časovnica posodobitev in kdaj nove logotipe lahko pričakujemo na svojih napravah.
Sprememba dizajna ikon je zgolj del večje spremembe izgleda blagovne znamke, katero Google pripravlja do konca leta. Googlova storitev G Suite se bo preimenovala v Google Workspace, kar je takole na prvi pogled velika izboljšava. Tudi sama storitev se bo spremenila, saj Google napoveduje, da bo prišlo do globlje integracije med vsemi aplikacijami, torej elektronsko pošto, koledarjem, pogovorom, klici, dokumenti, datotekami, projektnim vodenjem in še več.
Ta poteza je ena zadnjih, s katero Google skuša dohiteti Microsoft na področju B2B storitev, hkrati pa Google “bije boj” z manjšimi, nekoliko bolj nišnimi igralci, kot so Slack, Zoom, AirTable, Monday.com in še nekaterimi drugimi. Medtem ko uporabniki, ki uporabljajo Googlove brezplačne (ali zelo poceni) produkte, niso najbolj navdušeni nad idejo o povezovanju storitev, je ravno “en vmesnik za vse” prihodnost dizajna tovrstnih storitev.
Prijavi napako v članku