GMKtec NucBox K8 za ljubitelje razširjene resničnosti

Navidezna in razširjena resničnost sta že nekaj let nadvse vroča tema. Napovedi kažejo, da bosta v prihodnje prišli še bolj do izraza. Do zdaj smo bili v glavnem priča dvema vrstama očal za navidezno in razširjeno resničnost. Ugodnejšim, ki vsebujejo zgolj ustrezne leče in se uporabljajo v navezi s pametnim telefonom ter celovitim in precej dražjim rešitvam, ki ponujajo naprednejšo izkušnjo.
Ne glede na izbrano rešitev sta odlični strojna in programska oprema ključni za končno uporabniško izkušnjo. Tega se dobro zavedajo pri podjetju GMKtec. Ti so namreč pripravili izjemno napredni kompaktni računalniški sistem, ki ga lahko uporabljamo skupaj z očali za razširjeno resničnost. Novost bo seveda bo kot nalašč tudi za igranje računalniških iger, predvajanje večpredstavnostnih vsebin in za delo.
Kompaktni računalnik GMKtec NucBox K10 temelji na osnovi zmogljivega procesorja Intel Core i9-13900HK. Ta podatke preračunava s 14 fizičnimi jedri, pri polni obremenitvi pa porabi do 115 vatov električne moči. Preračunavanju grafičnih vsebin pa je kos vgrajena grafična kartica Intel Iris Xe Graphics s 96 procesorskimi enotami. Čeprav novost ne bo kos najsodobnejšim računalniškim igram, jo bomo lahko brez težav uporabljali v vlogi priročne naprave za uživanje v razširjeni resničnosti.
Miniaturni računalnik GMKtec NucBox K10 lahko opremimo še z do 96 gigabajti sistemskega pomnilnika DDR5-5600 in pogonom Solid State z do terabajtoma prostora za shranjevanje podatkov. Tu lahko še dodamo ene pogon Solid State z 2,5-palčnim ohišjem. Tu sta seveda na voljo še nepogrešljivi brezžični povezav Bluetooth 5.2 in Wi-Fi 7 ter bogata paleta drugih priključkov in vmesnikov.
Miniaturni GMKtec NucBox K10 je že naprodaj na kitajskem trgu. Novost brez procesorja in sistemskega pomnilnika je na voljo že za preračunanih 368,85 evrov. Za miniaturni računalnik GMKtec NucBox K10 z 32 gigabajti sistemskega pomnilnika in terabjatom pogona Solid State pa je treba odšteti preračunanih 456,88 evrov.
Prijavi napako v članku