Dobro počutje in WOW trenutek združena: Philipsovi računalniški zasloni na IFA 2014
MMD, vodilno tehnološko podjetje ter licencirani partner za monitorje blagovne znamke Philips, je na največjem sejmu elektronike, IFA 2014, predstavil številne novosti, ki ustrezajo potrebam sodobnih uporabnikov. Po trenutnih življenjskih trendih so nove Philipsove naprave v skladu z zdravim načinom življenja, zabave in prefinjenega dizajna, za poslovne in domače uporabnike.
Premikanje modre svetlobe proti bolj zdravemu koncu barvne lestvice
Uporabniki, bolj kot kdajkoli prej, uporabljajo elektronske naprave, zato izpostavljenost modri svetlobi predstavlja potencialno nevarnost za poškodbo vida. Tako je bil na mednarodnem sejmu IFA 2014 premierno predstavljen popolnoma novi Philipsov SoftBlue zaslon, ki zmanjšuje utrujenost oči, z zmanjšano emisijo modre svetlobe na škodljivih valovnih dolžinah, pri čemer se zmanjšuje negativen učinek za oči in pomaga pri skrbi za vid. Drugače kot pri programskih rešitvah, SoftBlue deluje na podlagi nove tehnologije, ki spreminja emisijo modre barve v LED zaslonu. To deluje brez spreminjanja barvne globine in svetlobe slike, s čimer uporabniki lahko uživajo v visoki kakovosti slike brez škodljivega učinka modre svetlobe.
Druga inovacija s poudarkom na počitku oči ter kristalno ostri sliki je 4k Ultra High Definition računalniški monitor, ki ima kar štirikrat več PPI kot pri Full HD ločljivosti in prinaša najbolj ostro in jasno sliko doslej. Na mednarodnem sejmu IFA 2014 sta bila predstavljena 32 in 40 palčni različici, ki bosta dopolnili doslej razpoložljivo 28 palčno različico. Večji različici tako prinašata še bolj jasno sliko za prikaz najmanjših podrobnosti pri ogledu filmov, igranju iger ali uporabi pisarniških programov.
Neverjetna igričarska izkušnja
Za največje uživalce računalniških iger MMD monitor 272G5DYEB, z NVIDIA G – SYNC tehnologijo, omogoča frekvenco osveževanja slike kar 144 Hz. S tem, ko grafični procesor upravlja z osveževanjem slike, ta 27 palčni monitor ponuja bolj popoln prikaz slike, kot pri običajnih monitorjih. Novi monitor s frekvenco osveževanja 144 Hz sliko osvežuje kar dva in pol krat hitreje kot doslej, kar prinaša povsem novo igričarsko izkušnjo.
Primeren za domačo in poslovno uporabo
Na letošnjem mednarodnem sejmu elektronike v Berlinu, IFA, je bil premierno predstavljen tudi Philipsov 27 palčni računalniški monitor 272P4A, z Adobe RGB tehnologijo. Z uporabo Quad HD (QHD) ločljivosti 2560 x 1440 točk, zaslon ponuja izjemno ostro sliko. Uporaba Adobe RGB tehnologije ob tem omogoča prikaz večjega števila barv, kot pri običajnih monitorjih, uporabniki pa se lahko zanesejo tudi na prikaz enakih barv na vseh napravah v delovnem procesu. Tako novi Philipsov monitor prikazuje povsem enake barve kot digitalni fotoaparati, zato se bodo fotografi, grafični oblikovalci, video uredniki in drugi ustvarjalci še posebej razveselili novosti, ki prinaša izjemen prihranek pri času.
Učinkovitost s impresivnim izgledom
Izvrstna tehnologija in karakteristike seveda ne pomenita kompromisa pri zunanjem izgledu naprav. Vsaj ne pri novem 27 – palčnem računalniškem monitorju 275C5, ki bo prav tako predstavljen na sejmu IFA. Poleg kultnega Moda 2 dizajna, s svetlečo in gladko teksturo v beli barvi, ima novi zaslon tudi Bluetooth povezavo, kar omogoča brezžično povezavo, monitor pa podpira tudi Miracast. Opremljen je tudi z dvema 7W zvočnikoma, ki skrbita za kakovosten zvočni odtis, monitor pa lahko služi tudi kot samostojna glasbena postaja za uporabo v dnevni sobi.
Mednarodni sejem IFA zaokrožujejo Smart All-in-OneTouch računalniški monitorji, ki predstavljajo samostojne multimedijske naprave, ki ponujajo vznemirljivi svet Android aplikacij na velikih zaslonih. Prav tako pa bodo predstavljen tudi novi 21:09 Panoramic Ultra Wide Screen računalniški monitor z ločljivostjo slike 3440 x 1440 točk za zahtevne večopravilne naloge in podatkovne aplikacije.
Obiskovalci sejma bodo na razstavnem prostoru v dvorani 22 imeli priložnost preizkusiti vse navedene naprave ter jih doživeti v polnem pogonu.
Prijavi napako v članku