Računalništvo, telefonija
Digitalizacija
Poslovne rešitve
03.11.2023 16:00

Deli z drugimi:

Share

DigiMeet 2023 – Želja po spremembi, sodelovanje in dobra ekipa so ključna sporočila letošnjega dogodka

Letošnji DigiMeet, tretji v vrsti, z rdečo nitjo Središče digitalizacije so ljudje, je potekal konec oktobra. S predstavitvijo digitalnih zgodb strank in z okroglo mizo z Olimpijkami so skušali v Mikrocopu udeležencem približati dobre prakse strank.

DigiMeet je s pozdravnim nagovorom odprla direktorica Mikrocopa, Simona Kogovšek, ki je poudarila, da se da z deljenjem izkušenj pri digitalizaciji poslovanja ogromno naučiti in si s tem olajšati morebitne zaplete, ki nismo bili predvideni.

Na ponedeljkovem srečanju sta se pomena sprejemanja novosti in želje po spremembah dotaknili Nataša Centa, strokovnjakinja za digitalizacijo kadrovskih procesov in njena gostja Ksenija Montani, pomočnica direktorja za področje informatike in sodobnih tehnologij iz Lekarne Ljubljana. V Lekarni Ljubljana že vrsto let stremijo k čim večji informatizaciji in digitalizaciji poslovanja, saj se zavedajo, da s tem pripomorejo k večji zavzetosti zaposlenih, hitrejši komunikaciji in večji učinkovitosti. Pri izboru rešitve so bili ključni kriteriji skladnost in standardizacija, pa varnost podatkov, sledljivost in to, da gre za rešitev v oblaku.

Ksenija Montani o pozitivnih učinkih digitaliziranih procesov: »Imamo pregled nad izvajanjem procesa: kje se nahajamo, na katerem koraku, kaj bo naslednje na vrsti za izvajanje in pričakovani čas zaključka. Dostopna je jasna sled, kdo je kaj odobril, opredelil ali bil s tem seznanjen. Vsaka vrsta analize je s tem postala enostavna in hitra.«

DigiMeet sta v torek nadaljevala Anton Gazvoda, strokovnjak za digitalizacijo poslovanja in Boštjan Blokar, strokovnjak za IT področje in vodja projektov na Luki Koper, ki sta predstavila izkušnje slovenskega pristanišča. Da so z digitalizacijo dokumentacije in izbranih postopkov pohitrili delo in tako še bolj poudarili svojo geostrateško prednost pred drugimi evropskimi pristanišči, je povedal g. Blokar. Poudaril je tudi pomen kemije med projektno ekipo ponudnika in naročnika, saj se z razumevanjem naročnikovih potreb projekt digitalizacije bolj tekoče odvija, dobro sodelovanje med ekipama pa pripomore k bistveno lažjemu in hitrejšemu reševanju morebitnih izzivov na projektu.

Boštjan Blokar: »Pri uvajanju novih rešitev v poslovanje o tem zaposlene, ki zanje uvajanje predstavlja večjo spremembo pri delu, izobražujemo in spodbujamo k sodelovanju in testiranju rešitev. Zelo pomembno je, da zaposlene informiramo o širših koristih digitalizacije, saj je s tem razumevanjem tudi zanje sprejemanje sprememb lažje.«

Tretje srečanje je bilo posvečeno predvsem srednje velikim in malim podjetjem, ki lahko sedaj brezplačno preizkusijo rešitev InDoc EDGE, ki je tako prva slovenska rešitev za učinkovito sodelovanje in delo z dokumenti, ki to omogoča. Ivo Vasev, produktni vodja InDoc EDGE in Karmen Jakob Logar, ekspert za produktni marketing sta predstavila prednosti uporabe take rešitve in se o njihovi izkušnji pri iskanju in uporabi tovrstne digitalne rešitve pogovarjala z direktorjem podjetja MK Illumination, Damjanom Zalokarjem. G. Zalokar je povedal, da so se kot majhno podjetje odločali za rešitev za digitalizacijo poslovne dokumentacije na podlagi lastnega izračuna stroškov in časa, ki so jih imeli z iskanjem dokumentov. Dejal je, da so prihranki s pravo rešitvijo lahko veliki, dotaknil pa se je tudi pomena varstva osebnih podatkov in certificirane hrambe. Zaključil je z mislijo, da je sodelovanje s sodelavci, zunanjimi partnerji in kupci sedaj veliko lažje, saj poteka na varen način, kjer so tveganja za izgubo informacij minimalna.

Damijan Zalokar: »Izračunali smo, da pri devetih zaposlenih dve plači letno porabimo samo za to, da iščemo dokumente. Ogromno časa porabimo za iskanje dokumentov, zato je bolj smiselno najti pravo rešitev, ta denar vložiti vanjo in ne izgubljati časa in živcev, ko potrebuješ pravi dokument ali pa informacijo v danem trenutku.«

Zaključek letošnjega DigiMeeta je bila prav posebna okrogla miza, na kateri so kraljevale slovenske Olimpijke – Petra Majdič, Brigita Bukovec in Urška Žolnir Jugovar. Okroglo mizo je spretno moderiral Matej Praprotnik, novinar Radia Slovenije in kolesarski župan Ljubljane, ki je v pogovor o pomenu ekipe v športu, pa naj bo to skupinski ali individualni, spretno vključeval tudi pomen timskega dela v poslu, kar je bolj konkretno pokomentirala Alenka Fic Mikolič, direktorica splošnih zadev v Mikrocopu.

Petra Majdič: »Dejstvo je, da smo vse tri individualne športnice, ki pa se zavedamo, in to je bilo zanimivo spoznanje, ko smo prestopile mednarodni teritorij, da same ne zmoremo. Sam lahko prideš do neke lokalne ravni, ko pa stopiš na mednarodni parket, pa tega ne zmoreš sam. Individualen šport ja, vendar brez vrhunske podpore ekipe, ne bi mogla dosegati tega, kar sem.«

Brigita Bukovec je poudarila pomen kompatibilnosti in ujemanja s trenerji in ostalimi v ekipi, Urška Žolnir Jugovar pa je dejala, da kljub temu da judo tretiramo kot individualni šport, judoist sam kot posameznik ne more doseči nič, saj se mora tudi na treningih boriti proti nasprotniku kot na tekmah. Brez sotekmovalcev in trenerjev, posebej pa podpore družine, ne more.

Alenka Fic Mikolič: »V poslovnem svetu je podobno. Potrebuješ celotno ekipo, da lahko gradiš prodornejše uspehe. Potrebuješ psihološko varnost, saj v delovnih procesih delaš napake. Ob tebi je vedno nekdo iz ekipe, ki te motivira in potiska kdaj tudi izven cone udobja in skrbi, da imaš pred sabo skupen cilj. Na trenutke je zelo težko, saj vsi doživljamo vzpone in padce in tukaj pride do izraza ekipa, saj se vedno najde nekdo, ki voz povleče naprej. Enkrat en, drugič drugi, da je za ekipo lažje.«

Ključna misel letošnjega DigiMeeta, ki jo dobro povzela direktorica prodaje in trženja, Tjaša Poljšak na zaključnem srečanju, je: »Uspeh digitalizacije je odvisen od našega od našega pristopa, motivacije in medsebojnega sodelovanja, na drugi strani pa, kako nas prave rešitve in izbira pravih partnerjev pri tem lahko podprejo.«

Ogled posnetkov srečanj DigiMeet 2023: https://bit.ly/3LwHUU2


Prijavi napako v članku

Članek je pripravljen v sodelovanju s partnerjem MIKROCOP d.o.o.
Za več informacij so vam na voljo pri MIKROCOP d.o.o.
Ob kontaktu povejte, da ste objavo zasledili v Računalniških novicah.

Želite biti obveščeni o novostih, ki jih pripravljamo s partnerjem MIKROCOP d.o.o.? Vpišite svoj e-mail in se prijavite na BREZPLAČNE e-novice, od katerih se lahko kadarkoli odjavite.




Kaj berejo drugi?

Partnerji Računalniških novic Prikaži vse

ARCHUS.SI d.o.o.

Cankarjeva ulica 9c, 6000 Koper/capodistria, Tel: 070 890 096
O podjetju Archus.si  ARCHUS.SI d.o.o. je podjetje iz Kopra. Kot prvi v Sloveniji so leta 2008 oz. 2009 začeli ponujati nekaj aktualnih in zanimivih produktov nove tehnologije, kot ... Več
Zlati partner

XLAB

Pot za brdom 100, 1000 Ljubljana, Tel: 01 244 77 50
XLAB je globalno IT podjetje, osredotočeno na področja oddaljenega namizja (ISL Online), avtomatizacije in upravljanja hibridne infrastrukture (XLAB Steampunk) ter umetne inteligence, napredne ... Več
Zlati partner

TELEMACH d.o.o.

Brnčičeva ulica 49a, 1231 Ljubljana Črnuče, Tel: 070 700 700
Telemach je eno glavnih telekomunikacijskih podjetij v Sloveniji in hkrati najhitreje rastoči mobilni operater v državi. Uporabnikom ponuja napredne televizijske storitve v ločljivostih ... Več
Zlati partner

AGENCIJA ODMEV

Gregorčičeva ulica 3, 1000 Ljubljana,