Strojna oprema
04.07.2006 07:31
Posodobljeno 19 let nazaj.

Deli z drugimi:

Share

Allied Telesis predstavil inovativne ethernetne vtične module

Allied Telesis je povečal nabor modulov za navzgornjo povezavo (uplink) s predstavitvijo družine AT-SPFX, nove serije vtičnih modulov za hitri ethernet prek optičnih vlaken. Oddajno-sprejemne enote AT-SPFX v vtičnem formatu SFP (small form-factor pluggable) omogočajo navzgornjo povezavo po standardu 100BaseFX, s čimer izločijo potrebo po dodatnih napravah za optično navzgornjo povezavo s hitrostjo 100 Mb/s. Poleg tega naprave družine AT-SPFX stikalom omogočajo delovanje s 100 ali 1000 Mb/s.

Starejša stikala doslej niso imela poenotenega standarda za format SFP, kar je uporabnike s potrebo po hitrosti 100 Mb/s prisililo v nakup proizvajalčevih rešitev, ki so bile običajno dražje od modulov SFP. Družina AT-SPFX te težave rešuje s prilagodljivostjo in združljivostjo standarda 100BaseFX, ki uporabnikom omogoča učinkovito znižanje stroškov gradnje ali širitve omrežja ter poenostavlja opravljanje storitev.

Pri večini Allied Telesisovih stikal je mogoče gigabitne navzgornje povezave opremiti z moduli SFP za hitri ali gigabitni ethernet. Stikala, ki podpirajo to funkcionalnost, nudijo uporabnikom dodatno prednost, saj je veliko omrežij zgrajenih z optičnimi kabli, ki podpirajo različne valovne dolžine (mnogorodovna vlakna), zato jih pri povečanju pretočne hitrosti ne zamenjujejo. Tovrstni kabli zmorejo prenašati podatke s hitrostjo 100 Mb/s na največji razdalji dveh kilometrov, pri hitrosti 1000 Mb/s pa je ta razdalja 220 metrov. Allied Telesisova stikala, opremljena z moduli AT-SPFX, zato omogočajo uporabo že obstoječih optičnih kablov. Pri tem družina izdelkov AT-SPFX podpira razdalje od 2 do 40 kilometrov, kar omogoča uporabo gigabitnih stikal za hitrosti 100 Mb/s.

Oddajno-sprejemni moduli AT-SPFX podpirajo vročo menjavo, kar uporabnikom omogoča zamenjavo modulov brez izklapljanja stikal, s čimer se poenostavijo nadgradnje omrežja in njegovo vzdrževanje.

Novi moduli so na voljo v treh različicah: AT-SPFX/2 (za mnogorodovna optična vlakna dolžine dveh kilometrov), AT-SPFX/15 (za enorodovna vlakna dolžine 15 km) in AT-SPFX/40 (za enorodovna vlakna dolžine 40 km). Cena modula AT-SPFX2 bo 65 evrov, AT-SPFX/15 bo stal 115 evrov, AT-SPFX/40 pa 165 evrov.


Prijavi napako v članku

Povezave



Kaj berejo drugi?

Partnerji Računalniških novic Prikaži vse

Seyfor d.o.o.

Cesta Goriške fronte 46, 5290 Šempeter pri Gorici, Tel: 05 393 40 00
Poslovni računalniški programi za javni sektor, podjetje, zasebnike ali obrtnike Saop je leta 1987 med prvimi v Sloveniji ponudil programsko opremo in je danes eden izmed vodilnih ... Več

TMSA.PINTAR d.o.o.

Podsabotin 47, 5211 Kojsko, Tel: 041 695 667
Zlati partner

E-športna zveza Slovenije (EŠZS)

Zvezda 19, 1000 Ljubljana,
E-šport je v preteklem desetletju doživel izjemno rast, tako glede gledanosti, raznovrstnosti in prihodkov. Povečana gledanost, k čemer so prispevale platforme za pretakanje vsebin ... Več

tinaLILIPUT – grafično oblikovanje

Mariborska cesta 82, 2312 Orehova vas, Tel: 031 343 481
Grafično oblikovanje je pomembno orodje, ki izboljša komunikacijo z drugimi. Služi za posredovanje vaših idej na način, ki ni le učinkovit, ampak tudi eleganten. Preprosto povedano, ... Več