Preverite, ali je poslana e-pošta v Gmailu prebrana

Podjetje iz San Francisca imenovano Streak je razvilo brezplačen dodatek za brskalnik Google Chrome, ki bo spremenil pravila igre elektronske pošte – uporabnikom namreč omogoča, da vidijo, kdaj so prejemniki elektronsko pošto odprli! Z uporabo Gmail računa bodo pošiljatelji prejeli obvestilo kdaj je bila pošta odprta, ter tudi kdo jo je odprl.
Ena izmed ne najbolj uporabnih, za nekatere celo zelo motečih funkcij pa bo ta, da bo pošiljatelj prejel podatke tudi o kraju odpiranja pošte. Dodatek bo prikazal elektronsko pošto na mapi, kar da uporabniku realno-časovno sliko lokacije prejemnika. Med drugim bo uporabnik tudi videl, na katere povezave v pošti je prejmnik kliknil. Gre torej za neke vrste MailChimp vstavek za Gmail.
Nad pošto, poslano s Streakom, se izriše ikonica z očesom. Ko prejemnik odpre e-mail, se ta ikonica obarva zeleno, s čimer signalizira pošiljatelju, da je bila njihova pošta prebrana. Prejemnik ne potrebuje dodatka Streak, da bi pošiljatelj videl, če je bila njegova pošta prebrana. Poslana elektronska pošta ne obvesti prejemnika, da pošti sledimo.
Pri Streaku sicer niso prvi, ki nudijo tako storitev; Bananatag nudijo podobne storitve, ki pa niso zastonj, ter ne izdajajo lokacije prejemnika.
Zakaj slediti elektronski pošti?
Sledenje izniči faktor ugibanja v komuniciranju prek elektronske pošte, ter nam da jasno vedeti, da je bila naša pošta prejeta, ter ali je bila prejeta pravočasno. Namenjeno naj bi bilo predvsem trgovcem, odvetnikom, študentom ter nezaposlenim, ki iščejo zaposlitev. Vsi vemo, kako frustrirajoče je lahko, ko pošljemo na stotine prošenj z življenjepisi in raznimi prilogami različnim podjetjem, ne dobimo pa odgovora na vse prošnje-ali pa še slabše, redko sploh dobimo odgovor. Ali pa smo v stiski s časom, ter nas zanima, ali lahko računamo, da je prejemnik prejel ključne informacije, ki smo mu jih poslali zadnjo sekundo pred rokom.
S sledenjem pošti nam bi to na primer olajšalo odločanje ter pripomoglo h komunikacijski izkušnji. Vedno pa obstaja nekakšen “strah” pred zlorabljanjem takih dodatkov za vdiranje v zasebnost. Z aplikacijo lahko namreč uporabnik enostavno vidi, če ste res doma, kakor pravite, ali pa na primer raje nekje popivate brez njega.
Streak je na voljo tudi za pametne telefone.
Prijavi napako v članku