RN Test – HTC EVO 3D: Posnemimo 3D slike in video kar s telefonom
Ne glede na to, da smo o HTC EVO 3D že kar nekaj napisali, sem se odločil, da po tem, ko je robustnež končno zajadral tudi v moje roke, še sam pristavim svoj lonec na androidovo ognjišče. 3D fotografiranje in snemanje video posnetkov? Sliši se zanimivo? In tudi je!
Kot verjetno že ptički čivkajo, za ogled 3D vsebin na HTC EVO 3D ni potrebna uporaba namenskih stereoskopskih očal, saj zaslon to stori namesto njih. To v praksi pomeni, da lahko kar s 4,3-palcev velikega zaslona (10,9 centimetra), ki prenese tudi do 16 M barv, ob ravno pravšnji razdalji gledamo še tretjo dimenzijo na sicer 540 x 960 slikovnih točk veliki ločljivosti. Presenečen sem bil nad realnostjo 3D slike, ne glede na to pa me je navdušenost kmalu minila, ker res ne vem, kaj naj počnem s 3D slikami (moram si omislim še kakšen 3D TV, pa bo). Ne glede na moje mnenje, lahko med 3D in 2D svetom preklopimo zelo hitro, saj za to obstaja fizičen gumb na ohišju. Primer 3D fotografije posnete s HTC EVO 3D si lahko snamete s te povezave: http://goo.gl/Izj9J.
Omembe vredne karakteristike HTC EVO 3D so še 1,2-gigaherčni dvojedrni procesor Qualcomm Snapdragon, 1 gigabajt RAM pomnilnika ter dve pet milijonov slikovnih točk globoki kameri (da, za 3D zajem sta potrebni 2), ki delata družbo malce manj zmogljivi 1,3 M kameri na sprednji strani HTC EVO 3D. Seveda so se pri HTCju odločili za operacijski sistem Android in sicer 2.3 Gingerbread.
Na prvi otip moram reči, da se mi je telefon zdel malce neroden in po zgledu kakšno leto za HTC lepotnimi presežki. HTC EVO 3D meri namreč kar 126,1 mm x 65 mm x 12,1 mm, kar ga stane cca. 170 gramov teže.
Kaj še? Geo tagging, 720p@30fps 2D in 3D video, aGPS, 1GB prostora, 3,5 stereo jack, Gyro senzor, senzor bližine, pospeškometer in še bi lahko naštevali.
Ocena: Veliko in zanimivo.
Prijavi napako v članku