Seagate pri pripravi trdih diskov kršil patente podjetja Convolve?
Kot vse kaže se na trgu trdih diskov obeta nov škandal velikih razsežnosti. Nekdanji zaposleni pri podjetju Seagate je namreč pred kratkim na nekemu ameriškemu sodišču priznal, da naj bi njegov delodajalec pri pripravi trdih diskov nezakonito uporabljal s patenti zaščiteno tehnologijo podjetja Convolve. Poleg tega naj bi tudi spretno uničil vse dokaze o spornem početju.
Pričanje nekdanjega zaposlenega bo po mnenju številnih poznavalcev odločilno vplivalo na potek sodnega spora med podjetjema Seagate in Convolve, ki se vleče že skoraj desetletje. Računalniški gigant naj bi glede na obtožnico nezakonito uporabljal tehnologijo za zmanjševanje glasnosti delovanja trdih diskov. Nekdanji zaposleni pri podjetju Seagate je tudi priznal, da jim je vodstvo podjetja dalo natančna navodila, da naj pričnejo z razvojem lastne tehnologije za zmanjševanje glasnosti delovanja trdih diskov šele tedaj, ko bodo v celoti preučili zaščiteno tehnologijo tožečega podjetja Convolve.
Pri tem velja še omeniti, da Seagate skupaj s podjetjem Convolve toži tudi ameriški tehnološki inštitut Massachusetts Institute of Technology (MIT), ki je pravzaprav razvil tehnologijo za zmanjševanje glasnosti delovanja trdih diskov, ki ne vpliva na hitrost prenosa podatkov. Podjetje Convolve pa jo v njegovem imenu trži. V kolikor bo ameriško sodišče odločilo v prid podjetji Convolve in organizacije MIT, potem bo podjetje Seagate primorano plačati odškodnino v višini 800 milijonov ameriških dolarjev oziroma 560 milijonov evrov.
Prijavi napako v članku