Izkoristite svoj potencial s študijem računalništva in informatike
Izkoristimo možnosti kreiranja in izkoriščanja bogastva digitalnega sveta in si z malo truda na široko odprimo okna v svet prihodnosti.
Bi radi dokončali študij ali se ga lotili na novo, da bi pridobili nove kompetence – za danes, za jutri?
Pogost razlog za to, da študija ne dokončamo ali se ga sploh ne lotimo, je pomanjkanje časa. A tudi to se spreminja in nekatere izobraževalne ustanove vam nudijo študij, ki je prilagojen vašemu življenjskemu urniku. Spoznajte CPU Višjo strokovno šolo – dinamično izobraževalno institucijo z inovativnimi pristopi in številnimi prednostmi.
Aktualno: študijski program Računalništvo in informatika
CPU izvaja prenovljen višješolski študijski program Računalništvo in informatika, ki je prilagojen potrebam današnjega časa. Nadomešča višješolski študijski program Informatika, ki smo ga poznali v preteklih letih.
Program prinaša spremembe v strukturi in posodobitve vsebine v skladu s sodobnimi trendi v razvoju informacijsko komunikacijskih tehnologij in programskih rešitev. V izbirnem in odprtem delu so dodali najbolj aktualne teme, kot so kibernetska varnost, umetna inteligenca, navidezna resničnost in druge.
Sodobni višješolski študijski programi imajo odprti del programa, ki ni določen na nacionalni ravni, ampak ga šola prilagaja potrebam delodajalcev v svojem okolju. Kar je odlično predvsem z vidika možnosti zaposlitve po študiju ali morda že med njim.
Vedno v stiku s trendi
Generacija, ki se bo v tem študijskem letu (2025/2026) prvič vpisala na študij Računalništva in informatike na CPU, bo spoznala trende v razvoju informacijskih in komunikacijskih tehnologij, se srečala s kvantnimi tehnologijami in na primerih preizkušala zmožnosti uporabe umetne inteligence.
Kvantne tehnologije, ki izkoriščajo načela kvantne fizike za obdelavo informacij na povsem novih ravneh, omogočajo izjemno hitre in varne metode računanja in prenosa podatkov. Umetna inteligenca pa vključuje napredne algoritme strojnega učenja in nevronskih mrež, ki omogočajo analizo velikih količin podatkov, avtomatizacijo kompleksnih nalog in razvoj inteligentnih sistemov, ki se prilagajajo uporabnikovim potrebam. Študentje bodo tako pridobili poglobljeno razumevanje obeh področij in jih znali uporabiti v različnih praktičnih scenarijih.
Na CPU višji strokovni šoli bodo ponudili tudi predmet Multimedija, ki je med študenti CPU že sedaj zelo dobro sprejet. Potem je tu še en zelo zanimiv in aktualen predmet – Kibernetska varnost in etični heking. Pri tem gre za vsebine, ki jih morajo obvladati in razumeti vsi strokovnjaki, ki delujejo v digitalnem svetu. Kibernetska varnost se osredotoča na zaščito računalniških sistemov, omrežij in podatkov pred nepooblaščenim dostopom, zlorabo in kibernetskimi napadi, ki so v zadnjih letih v neverjetnem porastu, nanje ni več imuno nobeno podjetje. Etični heking pa vključuje uporabo hekerskih tehnik za testiranje in krepitev varnosti sistemov, s čimer strokovnjaki identificirajo ranljivosti in razvijajo učinkovite zaščitne ukrepe.
Dveletni višješolski študijski programi, o katerih pišemo, omogočajo pridobitev višje strokovne izobrazbe. Vanje se lahko vpišejo vsi, ki imajo opravljeno splošno maturo, poklicno maturo ali zaključni izpit oziroma diplomo pred letom 2002, z opravljenim mojstrskim ali delovodskim oziroma poslovodskim izpitom, če imajo tri leta delovnih izkušenj ter opravljen preizkus znanja iz splošnoizobraževalnih predmetov v obsegu, ki je določen za poklicno maturo v srednjem strokovnem izobraževanju. Za vpis v določene programe (program Fotografija, Medijska produkcija, Oblikovanje materialov ali Organizator socialne mreže) pa je potrebno opraviti še preizkus nadarjenosti oziroma psihofizičnih sposobnosti.
Vse programe višješolskega strokovnega izobraževanja si lahko ogledate NA POVEZAVI.
Prijavi napako v članku