Disney prvič dobičkonosen s pretočnimi vsebinami
Pri nas najbolj poznamo Disney+, vendar sta onkraj luže uporabnikom kot del Disneyjevih pretočnih storitev na voljo še ESPN Plus in Hulu. Pravkar so objavili rezultate za tretje četrtletje in razkrili, da so prvič vse tri storitve postale dobičkonosne za Disney. Zaslužili so 47 milijonov dolarjev.
Tako kot drugi ponudniki pretočnih storitev se je tudi Disney spopadal s težavami pri doseganju dobičkonosnosti svojega poslovanja s pretočnimi vsebinami. V istem času lani so Disney Plus, ESPN Plus in Hulu zabeležili 512 milijonov dolarjev izgube. Stvari so se začele obračati na bolje v zadnjem četrtletju, ko sta Disney Plus in Hulu ustvarila dobiček, vendar pa so izgube pri ESPN Plus preprečile, da bi celotno Disneyjevo poslovanje s pretočnimi vsebinami prešlo mejo dobičkonosnosti.
»To je bilo močno četrtletje za Disney, ki so ga poganjali odlični rezultati v segmentu zabave, tako na blagajnah kot v DTC, saj smo prvič dosegli dobičkonosnost vseh naših združenih dejavnosti pretakanja in za četrtletje presegli naše prejšnje napovedi,« je v izjavi zapisal Disneyjev izvršni direktor Bob Iger.
Medtem je Disney Plus v ZDA in Kanadi pridobil nekaj manj kot 1 milijon naročnikov, tako da je skupno število naročnikov naraslo na 54,8 milijona. Tudi število naročnikov na Hulu se je povečalo na 51,1 milijona v primerjavi s 50,2 milijona v prejšnjem četrtletju. Čeprav je rast števila naročnikov ostala razmeroma enaka, Disney še vedno išče načine, kako bi z obstoječo bazo uporabnikov zaslužil več denarja.
V torek je Disney napovedal še eno povišanje cen, ki je vplivalo na storitve Disney Plus, Hulu in ESPN Plus. Disney je v zadnjih nekaj letih dosledno zviševal cene svojih storitev pretakanja, pri čemer sta se storitvi Disney Plus in Hulu podražili približno ob istem času lani in leta 2022. Disney načrtuje tudi omejevanje izmenjave gesel, podobno kot je to že naredil Netflix.
Prijavi napako v članku