Evidentiranje delovnega časa ni samo »štemplanje«
Ali tako zaposleni kot vodstvo želijo evidenco delovnega časa? Odgovor je pritrdilen v primeru, da se uporablja sistem, ki omogoča fleksibilnost in prilagoditev na sistem dela. Ne glede na dejstvo, da je evidenca delovnega časa na začetku nezaželena, se v praksi izkaže, da jo kasneje zaposleni z odobritvijo sprejemajo. Seveda je vse odvisno od sistema, ki se uporablja, ter od pravil, ki so postavljena.
Nobeno podjetje pri tem ni izjema in tudi pravila, ki v podjetjih veljajo, se lahko uspešno in enostavno prenesejo v sistem evidence in spremljanja delovnega časa. V primeru, da je sistem povezan še z potnimi nalogi in dovolilnicami, pa predstavlja zaokrožen učinkovit sistem, ki ima številne prednosti. Za elektronske najave odsotnosti in službena potovanja je potreben samo en klik. Elektronsko podpisovanje pa prispeva k ekološki osveščenosti. Zadnja najbolj »zaželena« novost je elektronsko arhiviranje mesečnih podatkov in evidenc.
Več kot 15 letne izkušnje s sistemom eTM v različnih podjetjih, šolstvu, zdravstvu in javni upravi kažejo pozitiven odziv. Posebej za sistem šol, kjer se delovni čas deli na obvezno prisotnost in obšolske dejavnosti. Dejstvo, da vse storitve tečejo v oblaku, predstavlja številne prednosti. Izbirate lahko med različnimi načini evidentiranja (terminal, mobilne naprave, računalnik).
Prijavno konzolo je možno kombinirati tudi s kontrolo dostopa. Vsi našteti sistemi se lahko med seboj kombinirajo, odvisno od ciljev in potreb. Pomemben cilj vsakega sistema evidentiranja delovnega časa je prenos podatkov v sistem obračuna osebnih dohodkov. Trenutno sistem podpira večino najpogosteje uporabljenih ERP sistemov.
Tako zaokrožen sistem daje pritrdilen odgovor na zastavljeno vprašanje, ali je evidenca delovnega časa smiselna.
Več informacij na spletni strani www.e-tm.si ali (02 3000 360).
Prijavi napako v članku