Kaj bo prinesel superprocesor Apple M2 Max?
Nanometer (nm) je merska enota, enaka milijoninki milimetra. Uporablja se kot lestvica za gradnjo drobnih, zapletenih in atomskih računalnikov ter elektronskih komponent – zlasti na področju procesorjev. Medtem ko na trgu danes najdemo le peščico elektronskih komponent, izdelanih s pomočjo 4-nanometrske tehnologije, bo podjetje Apple to kmalu izboljšalo.
Govorice namreč nakazujejo na to, da naj bi Apple za izdelavo prihajajočih procesorjev Apple Silicon M2 Pro in M2 Max uporabilo 3-nanometrsko tehnologijo. Tehnologijo za omejeni podvig mu bo zagotovilo podjetje TSMC. Nova procesorja naj bi bila na voljo kmalu. Prvi računalnik, opremljen z njima, bo Apple MacBook Pro s 14-palčnim ali 16-palčnim zaslonom. Kmalu za tem prihaja še namizni računalnik Mac Studio.
Prva preizkušanja procesorja Apple M2 Max so nadvse obetavna. V enojedrnem načinu delovanja je procesor namreč dosegel 1.853 točk, procesor Apple M1 Max pa le 1.755 točk. Novost se je dobro odrezala tudi v večjedrnem načinu delovanja. Procesor Apple M2 Max je namreč v večjedrnem načinu delovanja dosegel 13.855 točk, procesor Apple M1 Max pa 12.333 točk. Procesor podatke preračunava z 12 procesorskimi jedri in podpira 96 gigabajtov sistemskega pomnilnika.
Prijavi napako v članku