Tajna mesta, ki ne bi smela biti na Google Maps
Podjetje Google za uporabnike Googlovih storitev neprestano pripravlja nove storitve, ki poenostavljajo tako naše delo kot izboljšujejo kakovost preživljanja prostega časa. V zadnjem času je veliko izboljšav deležen kartografski sistem Google Maps, brez katerega se praktično ne odpravimo več na pot. Včasih pa Googlov kartografski sistem razkrije tudi tisto, česar ne bi smel. To podjetje Google poskuša zamegliti, odstraniti ali kako drugače cenzurirati, zahteve za to pa seveda dobi neposredno od vlad, ki določeno stvar poskušajo prikriti. V nadaljevanju prispevka si poglejmo pet tajnih mest, ki jih ne bi smelo biti na Google Maps.
1. Snežni greben v Nepalu
Imenuje se tudi Kanktega in je eden glavnih vrhov Himalaje v Nepalu z dobrimi 6.782 metri nadmorske višine. Kar je nenavadno, je to, da je to mesto v kartografskem sistemu Google Maps obarvano črno, in to brez kakšnega logičnega razloga. Govorice pa nakazujejo, naj bi bil snežni greben v Nepalu dejansko vojaška baza, kjer naj bi se nahajali ostanki nezemeljskih letečih plovil. Pri podjetju Google pa naj bi vhod v vojaško bazo potemnili zgolj zato, da bi »turistom« preprečili odkritje nadvse zanimive »turistične« točke.
2. Zlomljena puščica na Grenlandiji
Na vrhuncu napetosti hladne vojne je ameriška vojska v okviru vojaške operacije »Chrome Dome« na misijo poslala vojaški bombnik B52, ki je bil opremljen z jedrskim orožjem. Operacija je bila preklicana, letalo, ki je poletelo z vojaškega oporišča Thule na Grenlandiji, pa je doživelo hudo nesrečo. Eksplozija je bila silovita, celotna površina pa naj bi bila kontaminirana z radioaktivnim plutonijem. Za letalom naj bi se izgubile vse sledi, celotna ekipa, ki je bila poslana v reševalno akcijo, pa naj bi umrla zaradi učinkov radioaktivnega sevanja.
3. Kopiraj/prilepi mesto v Rusiji
V divjini sibirske tundre je območje v bližini okrožja Chukotka, ki je bilo v kartografskem sistemu Google Maps preprosto »kopirano in prilepljeno«, a nihče dejansko ne ve, zakaj je do tega prišlo. »Prevara« postane očitna takoj, ko uporabnik poskuša približati pogled na goro, saj se nenadoma spremeni v povsem ravno površino. Kar naredi celotno zgodbo še bolj zanimivo, pa je govorica, da v bližini zaliva deluje ameriška tajna agencija CIA. Ljubitelji teorije zarote trdijo, da se tam nahaja celo ruski sistem za upravljanje časa HAARP ali pa da gre za poskusni poligon za testiranje. Drugi spet trdijo, da se tam nahajajo nekdanji rudniki zlata.
4. Pacifiški otok, ki je izginil
Nič manj zanimiv ni pacifiški otok, ki naj bi ga odkril kapitan Cook, saj ga preprosto ni več na kartografskem sistemu Google Maps, pa čeprav je bil označen na zemljevidih iz leta 1800. Mnogi so prepričani, da je podjetje Google pacifiški otok izbrisalo zgolj zaradi tega, da bi nekaj prikrilo pred radovednimi očmi javnosti.
5. Ranch Junction
Na sredini puščave Mohave v ameriški zvezni državi Kalifornija naj bi se nahajal ranč z imenom Junction. Na tem ranču naj bi ameriška vojska izvajala vojaško testiranje različnih skrivnostnih projektov. Tu naj bi se nahajale številne tarče v obliki geometrijskih likov in celo nenavadna mobilna oprema za vojaška vozila. Kar je tu še najpomembneje, je to, da je bil ta ranč enostavno izbrisan s kartografskega sistema Google Maps.
Prijavi napako v članku