Email marketing – dostavljivost
Poglejmo si nekaj nasvetov, kako zagotoviti uspešno dostavo promocijskih sporočil.
Zagotavljanje dober dostavljivosti promocijskih sporočil ni več tako enostavno, saj postajajo filtri nezaželene pošte vse bolj napredni. Prav tako imajo ponudniki brezplačnih email računov (npr. Gmail, Yahoo, Outlook) svoje izpopolnjene algoritme, ki sortirajo dohodno pošto po ustreznih mapah. Poglejmo si nekaj vsebinskih pravil pošiljanja promocijskih sporočil, ki imajo največji vpliv na dostavo vaših sporočil.
Kvalitetna lista prejemnikov
Najboljši efekt dosegamo s pošiljanje e-pošte tistim prejemnikom, ki so se za to dejansko prijavili (ang. opt-in), še boljše pa to prijavo še dodatno potrdili (ang. double opt-in). Primer take prijave je prijava preko enostavnega spletnega obrazca na spletni strani, kjer uporabnik sam vpiše svoje podatke in izrazi željo po prejemanju e-novic. Primer malo manj efektivne prijave na e-novice je pa zbiranje email naslovov z prirejanjem raznih nagradnih iger, prav tako pa lahko kupcu ponudimo prijavo ob oddaji naročila v spletni trgovini.
Registrirajte se za brezplačen preizkus sistema e-Poštar tukaj: e-Poštar registracija ali pošljite mail na podpora@e-postar.eu, lahko pa tudi pokličete 0590 53 901.
Praktičen primer: gmail.com vam kot pošiljatelju promocijskih sporočil določen status oziroma sloves (ang. Reputation). Ta sloves je vezan na več različnih faktorjev:
- naslov in domena pošiljatelja
- vsebina sporočil, ki jih pošiljate
- IP naslov, iz katerega se pošiljajo sporočila
- odziv prejemnikov na prejeto sporočilo
Pri dobrih listah prejemnikov se kontakti lepo odzovejo na sporočilo s klikanjem na povezave v sporočilu, nalaganjem slik iz sporočila, označevanjem sporočila kot pomembnega. To povzroči rast slovesa določenega pošiljatelja, posledično pa skoraj zagotovljeno dostavo sporočil v mapo prejeto/Inbox.
Pri nasprotnem efektu kontaktov, ko le-ti sporočilo pobrišejo, ali pa ga celo označijo kot neželeno, sloves pošiljatelja hitro zdrsne, in zna se zgoditi, da bo že naslednja kampanja v celoti pristala v mapi z neželeno pošto.
Pravilno zgrajena predloga sporočila
Za dober odziv na sporočilo potrebujemo tudi dobro oblikovano in vsebinsko zasnovano sporočilo. Modro se je držati enake postavitve, enakega ogrodja predloge, saj se prejemniki na to navadijo in vedo, kje v sporočilu se nahaja recimo povzetek zanimivih člankov, ali pa zanimivi produkti, itd.
Pomembno je tudi ohranjanje pravega razmerja med tekstom in slikami v predlogi. Ciljati moramo na lahko sporočilo, in se zavedati, da email predlogi ne moremo vsega postaviti čisto isto kot na spletnih straneh. V sporočilu naj bo manj kot 50% slik v primerjavi s tekstom.
Pri vsebini moramo paziti na določene besede ali besedne zveze, ki jih uporabljamo v zadevi ali v telesu samega sporočila. Določene besede vsi filtri poznajo kot tipične fraze, ki se uporabljajo v masovnih nezaželenih sporočilih (ang. Spam).
Uporabnikov sistema e-Poštar nudimo izdelavo kvalitetne HTML predloge po ugodni ceni, z upoštevanje vseh napotkov za čim boljšo dostavo. Prav tako so vam na voljo za kakršna koli vsebinska ali tehnična vprašanja glede dostavljivosti sporočil, preko email naslova podpora@e-postar.eu ali telefona 0590 53 901.
Tehnično brezhibna aplikacija za pošiljanje email sporočil
S tehničnega vidika mora biti pravilno sestavljena glava sporočila (ang. Header). IP naslovi, ki jih uporabljamo za pošiljanje masovnih/promocijskih sporočil, morajo imeti urejen reverse DNS, SFP zapis na domeni, DKIM zapis, povezavo za avtomatsko odjavo in še nekaj ostalih zadev.
Predvsem je pomembno, da naši IP naslovi niso zabeleženi na kateri od črnih list (ang. Blacklist), ki jih preverjajo sistemi pri dostavi sporočil, ter da IPji nimajo slabega slovesa, kot IP naslovi, iz katerih prihaja veliko nezaželene pošte.
Prijavi napako v članku