Najboljše brezplačne alternative pisarniškemu paketu Microsoft Office
Na spletu je namreč na desetine programov, ki so brezplačni in lahko brez težav nadomestijo Microsoft Office. Čeprav z njimi ne moremo početi ravno vsega, kar z Microsoftovo profesionalno programsko opremo, verjamemo, da bodo za večino uporabnikov več kot dovolj, še posebno za tiste, ki pripravljajo enostavne dokumente. V nadaljevanju si poglejmo tri najboljše brezplačne alternative pisarniškemu paketu Microsoft Office, za katere verjamemo, da jih boste takoj vzljubili.
Google Docs
Eden izmed najboljših alternativ pisarniškega paketa Microsoft Office je brezplačen spletni pisarniški paket Google Docs (bit.ly/Google-Docs-R-N). Res je, da sicer ponuja precej manj funkcij kot Microsoftovo orodje, vendar več kot dovolj za povprečnega uporabnika, saj ta v povprečju uporablja manj kot dva odstotka možnosti, ki jih ponuja pisarniški paket Office. Prednost uporabe spletnega pisarniškega paketa Google Docs je tudi ta, da ga lahko uporabljamo na poljubni platformi, in sicer Android, Windows, iOS in Mac. Prav tako je zelo enostaven za uporabo, zato brez težav pritegne marsikaterega uporabnika.
LibreOffice
LibreOffice (bit.ly/FreeOffice-2016-RN) je zanimiv pisarniški paket, ki je nastal iz priljubljenega pisarniškega paketa OpenOffice, uporabljamo pa ga lahko na večjem številu platform, in sicer Windows, Mac in Linux. Uporabniški vmesnik je nekoliko bolj zapleten kot pri oblačnem pisarniškem paketu Google Docs, po drugi strani pa je precej podoben starejšemu pisarniškemu paketu Microsoft Office. Tu so na voljo pisarniška orodja LibreOffice Writer (Word), Calc (Excel) in Impress (PowerPoint), in to so tudi najpogostejša orodja, ki jih velika večina uporabnikov potrebuje. Naj še omenimo, da to orodje podpira tudi vse Microsoftove datotečne oblike in format ODF (Open Document Format). Ta deluje celo v navezi s programsko opremo Apple Keynote 6.
WPS Office
Brezplačni pisarniški paket WPS Office (bit.ly/WPS-Office-2016-RN) je bil pripravljen za delo v domačem okolju in v izobraževalnih ustanovah, saj je za poslovno različico treba kupiti licenco. Ta je na voljo s programi, kot so Writer, Presentation and Spreadsheets, ti pa vsebujejo vse, kar potrebujemo za nemoteno delo. Grafični vmesnik pisarniškega paketa WPS Office močno spominja na Microsoft Office, v osnovi pa je ta precej bolj pregleden, saj so vse ključne funkcije vedno na dosegu miškinega klika. Seveda podpira tudi formate drugih pisarniških paketov in tiskanje v format. Zato ne preseneča, da brezplačni pisarniški paket WPS Office širom sveta uporablja že 500 milijonov uporabnikov, večinoma mlajših.
Prijavi napako v članku