Najboljše aplikacije za skupinske pogovore
Aplikacije za skupinsko komunikacijo v osnovi seveda ponujajo možnost pogovorov s samo eno osebo, vendar je njihovo najmočnejše orožje ponujanje storitev za skupinske pogovore.
V tem trenutku najbolj priljubljena v omenjeni kategoriji je aplikacija Slack. Predstavlja neke vrste ponovno rojstvo storitve IRC, ki je bila priljubljena pred več kot desetletjem nazaj. Slack vam omogoča, da vzpostavite lastne sobe, znotraj katerih se uporabniki lahko med sabo pogovarjajo. Poleg tega je enostavno tudi deljenje datotek vseh vrst in video posnetkov.
Slack
Slack je v osnovi namenjen tistim, ki komunicirajo v poslovne namene, vendar pa predstavlja odlično orodje za privatno uporabo. Aplikacija je brezplačna za uporabo. Plačljivi paketi so sicer na voljo, vendar pa jih v primeru zasebnih pogovorov ne boste potrebovali. Prednost Slacka med ostalimi je tudi možnost namestitve na prenosnike kar pomeni, da aplikacija ni na voljo zgolj za pametne telefone.
Facebook Messenger
Prav tako priljubljen in pogosto uporabljen je Facebook Messenger. Kot del ekosistema Facebooka je v uporabi skoraj pri slehernem uporabniku družabnega omrežja. Pri Facebooku so še posebno pozornost namenili zvočnim učinkom, ki se pojavljajo ob slehrnem pomembnem dogodku, kot je na primer poslanem ali prejetem sporočilu. Prav tako aplikacija ponuja tesno integracijo in veliko izbiro emoji karakterjev. Uporaba Facebook Messengerja je primerna tudi iz razloga široke zastopanosti. Po odločitvi Facebooka, da loči družbeno omrežje od komunikacijske aplikacije, so uporabniki bili prisiljeni uporabljati Messenger.
Tango
V primeru, da si želite komunikacijo povezati z zabavo, pa je priporočljiva aplikacija Tango. Poleg klasičnih funkcij, kot je možnost deljenja video posnetkov, fotografij, smeškov in podobnih elementov, so na voljo tudi igre. Tango se je na trgu uveljavila kot ena izmed redkih aplikacij, ki niso del večjega podjetja, zato se jo splača preizkusiti.
Izbira aplikacij za skupinsko komunikacijo je velika, vendar pa je pred uporabo treba preveriti, ali se aplikacija nahaja v vzponu ali ne. Lep primer je BBM, aplikacija podjetja BlackBerry, ki je v preteklosti slovela po dobri zaščiti posredovanih podatkov. Vendar pa jo čaka negotova prihodnost, saj se podjetje počasi umika s trga pametnih naprav in Apple ter Google uporabnikom ponujata lastne alternative.
Prijavi napako v članku